Biden İdaresi, Borsaların Fonlarının Kullanıcıların Fonlarından Başka Tutulmasını İstiyor

Shib

Global Mod
Global Mod
Biden İdaresi, Borsaların Fonlarının Kullanıcıların Fonlarından Başka Tutulmasını İstiyor Biden idaresi, borsaların fonlarını kullanıcıların fonlarından farklı tutacak bir mevzuat istiyor. Yönetim bu mevzuat ile muhtemel bir iflas durumunda kullanıcı mağduriyetini önlemeyi amaçlıyor.

Coindesk’in husus hakkında bilgi sahibi olduğunu söylemiş olduği bireylere dayandırdığı bir habere göre Biden idaresi, kripto varlık alım satım platformlarının kendi fonlarını, müşterilerinin fonları ile başka tutmasını sağlayacak bir mevzuat için bastırıyor. Kelam konusu atak, ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase’in mümkün bir iflasta kullanıcı fonların iflas süreçlerine tabi olduğunu deklare ettiğı bir SEC evrakının akabinde geldi.

Önerilen saklama kuralı, finansal firmalar için halihazırda bir standart niteliği taşıyor. Lakin bu, kripto varlık alım satım platformları için geçerli değil. İdare bu mevzuat ile kripto platformları için de bu pratiği sonlandırmayı planlıyor.

Coinbase, geçtiğimiz hafta ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir müracaatta “iflas durumunda müşterilerimiz ismine nezaret altında tuttuğumuz kripto varlıkları, iflas süreçlerine tabidir ve bu cins müşteriler, genel teminatsız alacaklılarımız olarak değerlendirilebilir” tabirlerine yer vermişti.

“Yatırımcıların korunması” çıkışlarıyla bilinen SEC Lideri Gensler da husus hakkında açıklama yaptı ve şu sözleri kullandı:

“Dijital bir cüzdana girdiğinizde, tokenlarına sahiden sahip olduğunuzu düşünmeyin (…) Platform çökerse, bilin bakalım ne olacak? Platform ile sırf karşı taraf bağınız var. İflas mahkemelerinde sıraya girersiniz.”