Faiz Artışları Bitcoin’i (BTC) Nasıl Tesirler? Quantum Fintech Group’tan Harry Yeh Yanıtladı

DemirPara

New member
Faiz Artışları Bitcoin’i (BTC) Nasıl Tesirler? Quantum Fintech Group’tan Harry Yeh Yanıtladı Quantum Fintech Group’un kurucusu Harry Yeh, Bloomberg TV ile gerçekleştirdiği röportajda, faiz artışlarının Bitcoin için berbat olmayacağını söylemiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeh, Bitcoin’in enflasyona karşı bir müdafaa aracı olduğuna inanıyor.

“Ne kadar fazlaca para basılırsa, Bitcoin’in kıymeti o kadar artar. Bu tip şeyler yükselme eğilimi gösterir. Lakin ben tam aykırısı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in kıymeti artmıyor sırf doların eskiye bakılırsa daha az bedeli var”

Fed kısa müddet evvel faiz oranlarını sabit tutmuş ve ardından Bitcoin’in pahasında artış yaşanmıştı. Lakin Fed’in faiz oranlarını 2023’e kadar artırması bekleniyor. Fed ayrıyeten tahvil alımlarını da azaltarak daralmaya sürat vermişti. Birtakım analistler bu atağın, para basılmasıyla bedeli artan kripto varlıklar için güzele alamet olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada 51,486 dolar üzerinden süreç görüyor. Boğalar yeni bir ralli başlatmak için uğraşıyor.

Yeh, portföyde kripto olmasının çok kıymetli olduğunu da lisana getirdi. Yatırımcıların fazlaca küçük ölçülerde kripto satın alabileceğini söylerken, Robinhood üzere platformlar dışında pay senedi almanın çoklukla büyük ölçüde para gerektirdiğini vurguladı.
Alıntıdır