Jack Dorsey ve Jay-Z, Bitcoin (BTC) Eğitim Kursunu Başlatıyor

DemirPara

New member
Jack Dorsey ve Jay-Z, Bitcoin (BTC) Eğitim Kursunu Başlatıyor Jack Dorsey ve Jay-Z, New York’ta Bitcoin eğitim kursunu başlatmaya hazırlanıyor.

Block CEO’su Jack Dorsey ve dünyaca ünlü rapçi Jay-Z, Bitcoin eğitimini finanse etmek için paydaşlık kurdu. Fiyatsız olarak verilecek kurs, New York halkını Bitcoin hakkında eğitme hedefi taşıyor.

“Bitcoin Akademisi” başlıklı eğitim programı, Crypto Blockchain Plug’tan Najah J. Roberts ve Lamar Wilson tarafınca yönetilecek.

Bitcoin Akademisi’nin web sitesine göre program, toplulukların “bilgiyle” güçlendirilmesine imkan sağlayacak ve bölge sakinleri için Bitcoin’e giriş önündeki mahzurları ortadan kaldıracak.

Bitcoin’in çabucak hemen temel eserleri satın almak için yaygın olarak kullanılamadığı düşünüldüğünde, Bitcoin’i kullanarak mevzuyla ilgili tecrübe kazanmak epeyce mümkün değil. tıpkı vakitte Strike’ın Lightning Network teknolojisi ile birlikte Shopify ile iştirak kurması Bitcoin ödemelerini yaygınlaştırılmasını sağlıyor.

“Bu program, eğitim vermeyi, toplumu bilgi ile güçlendirmeyi ve sakinlerin özel olarak Bitcoin ve genel olarak finans hakkında da daha fazla bilgi edinebilmeleri için kimi mahzurlardan kurtulmayı amaçlıyor”

Akademinin dersleri 22 Haziran – 7 Eylül içinde hem çevrimiçi tıpkı vakitte yüz yüze verilecek. İştirakçilere fiyatsız MiFi cigazları ve akıllı telefonlar sunulacak.

Program kapsamında 5-17 yaş içindeki çocuklar için “Kripto çocuk kampı” da yer alacak.
Alıntıdır