“‘Bank of Dave’ İncelemesi: Bir Dave ve Goliath Hikayesi”

Shib

Global Mod
Global Mod
Bildiğimiz gibi büyük küresel bankalar batamayacak kadar büyük olmakla kalmıyor, aynı zamanda yerel, toplum odaklı bankalar da bazen çok küçük ve var olamayacak kadar iyi niyetli olabiliyorlar. Bu, Dave Fishwick’i dehşete düşüren bir sistemin gerçekliğidir ve Fishwick’in küçük çocuklara yardım edecek bir topluluk bankası oluşturmak için Britanya’nın finans sistemiyle verdiği mücadelenin gerçek hikayesine genel olarak dayanan bir film olan Bank of Dave’in temelini oluşturur.

Minibüs satarak mütevazı bir servet kazanan sıradan bir adam olan Dave (Rory Kinnear), İngiltere’nin küçük kasabası Burnley’de yerel işletmelere ve borç almaya ihtiyacı olan arkadaşlarına yardım etmeyi alışkanlık haline getirdiği bir tür Ted Lasso’dur. Dave’in aklına cömertliğini, tüm kârların hayır kurumlarına gittiği Bank of Dave’de kurumsallaştırma fikri geldikten sonra, Dave’in yardım etmesi için tuttuğu Londralı katı avukat Hugh (Joel Fry), Dave’i parasından kurtarma umuduyla şehre gelir. idealizm. 150 yıldır hiçbir yeni banka onaylanmadı ve yetkiler yalnızca seçkinleri korumak için yaratıldı.

Ancak Dave’i birkaç gün takip ettikten ve yeğeni Alexandra’ya (Phoebe Dynevor) karşı hisler geliştirdikten sonra Hugh, hızla Dave’in görevine yönelir.

Bunların hepsi zararsızca hoş bir David (veya daha doğrusu Dave) ve Goliath hikayesini ortaya çıkarıyor. Karmaşık, güçlü çıkarlar arasındaki çatışmalar, basitleştirilmiş, net duygusal vuruşlarla inşa ediliyor ve çözülüyor – özellikle yönetmen Chris Foggin’in bazen uykulu, iyi hissettiren bir dramasını desteklemek için gerekli çalışmaları yapan Fry ve Kinnear’ın yardımıyla. Film küçük bir kazançla ilgili olsa bile izlemesi yine de büyük bir zevk, özellikle de bunun bir versiyonunun gerçek hayatta yaşandığını bildiğinizde.

Dave Bankası
PG-13 olarak derecelendirilmiş, biraz güçlü bir dil. Gösterim süresi: 1 saat 47 dakika. Sinemalarda ve çoğu büyük platformda kiralanabilir veya satın alınabilir.