Beatles'ın “Let It Be” filmi 54 yıl sonra Disney+'ta yayınlanıyor

Shib

Global Mod
Global Mod
Ringo, 2021 gibi yakın bir tarihte filmde “neşe olmadığını” söyledi. O zamanlar grup üyeleri bundan gerçekten memnun değilmiş gibi mi görünüyordu?

Temmuz ayındaki kaba kurguyu gördükten sonra, Neil Armstrong'un aya ayak basmasından bir gün önce, John ve Yoko [Ono], Paul ve Linda McCartney, Apple'dan Peter Brown ve ben ve kız arkadaşım Londra'daki Provans'ta akşam yemeğine gittik. Filmin devam eden umut verici bir çalışma olarak görüldüğünü düşünüyorum. Hızlı bir iş yoktu. Orada oturduk ve arkadaş gibi güzel vakit geçirdik. Çocukluğumuzdan bahsettik ve birkaç şişe şarap içtik. Kasım ayının sonunda onlara son kesiti gösterdiğimizde hep birlikte diskotek olan bir yere akşam yemeğine gittik. Hepimiz bir gece içkisi içtik ve sohbet ettik ve Paul filmin iyi olduğunu düşündüğünü söyledi. Ringo dans pistinde dans etti. O iyi bir dansçıdır.

Sizce 54 yıl sonra hayranlar filmi farklı algılayacak mı?

Önyargısız bakarsanız, resim çok iyi işliyor ve gençliklerinden beri birbirini tanıyan, yani üçü de birbirini kardeş gibi seven dört adamla karşı karşıya olduğunuz açıkça görülüyor. Ama onlar artık Fab Four, yani paspaslar değillerdi. Bazıları 30'a yaklaşıyor. Bir rock and roll grubu için çok büyük bir değişiklik olan turneye çıkmayı bırakmışlardı. Filmde gördüğünüz şey dörtlünün arasındaki sevginin sonsuz olduğudur. Ama artık çok ayrı hayatlar yaşıyorlardı.

Çekimler sırasında ayrılmanın eşiğinde olduğunuzu hissettiniz mi?

Hayır, hiç de değil. Dört Beatles ile çekime başladık. Bunu dört Beatles ile sonlandırdık. San Andreas Fayı gibi değildi. BEN Gidip kendi istediklerini yapabileceklerini, kalplerinin sesini dinleyip ayrı albümler çıkarabileceklerini düşündüler ama sonra bir araya geldiler çünkü Beatles çok güçlü bir sanatsal ve sosyal güçtü. Beatles dağılana kadar dağılacağını düşünmemiştim.

Let It Be eleştirmenleri bile Apple Corps'un çatısındaki son canlı setlerinin neşeli bir an olmadığını iddia etmekte zorlanıyor.

Filmdeki son cümle çatıdaki John'dan geldiği için ne kadar şanslısın. Set polis tarafından dağıtıldı – ki bu iyi, çünkü zaten prova ettikleri şarkı sayısı bu kadardı – sonra John şöyle dedi: “Ve umarım seçmeleri geçtik.” Çünkü eğer bu on yılda herhangi biri seçmeleri geçmişse, o zaman Beatles'tı.