Bitcoin Bağışlarıyla Nijerya’da Su Kuyusu İnşa Edildi

DemirPara

New member
Bitcoin Bağışlarıyla Nijerya’da Su Kuyusu İnşa Edildi Bitcoin bağışlarıyla 1000 Nijeryalı köylü için pak su kuyusu inşa edildi.

İnsani yardım kuruluşları, dünyanın her bölgesinde toplumlara adil fırsatlar sunmak için kripto paralardan yaralanmayı sürdürüyor. Nijerya’da açılan pak su kuyusu da bu ataklardan sonuncusu oldu.

Built With Bitcoin Vakfı yöneticisi Yusuf Necessary, örgütün 1000’den çok Nijeryalı köylüye pak su sağlayan projenin tamamlandığını deklare etti.

Temiz su kuyusu projesi, 6 bin dolarlık BTC sayesinde finanse edildi.

Nijerya’nın Kogi köyünün sakinleri, Bitcoin’in nasıl çalıştığını da tecrübeyle fırsatı buldular. tıpkı vakitte vakıf, bölge sakinlerine Bitcoin eğitimi de verdi.

Bitcoin Bağışlarıyla Yardımlar Sürüyor

Projeye yönelik bağışlar, 2022 Bitcoin Konferansı esnasında başlatıldı. Vakıf bilhassa pak su, kaliteli eğitim ve besin erişiminde sorun yaşayan topluluklara yardım etmek için faaliyetlerini sürdürüyor. Yusuf Neccesary, hususla ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

“Bu yılki Bitcoin Konferansı’na toplanan bağışlar yardımıyla Nijeryalılar yeni bir su sistemine sahip. Bu onların sağlıklı olmasını ve ardından okulda ve hayatta daha başarılı olmalarını sağlıyor”

Projenin tamamlanmasıyla bir arada, Nijeryalı köylülerin su kaynakı hastalıklarla ilgili sorunlarının çözülmesi bekleniyor.
Alıntıdır