Brad Wilk, Rage Against the Machine'in bir daha turneye çıkmayacağını söyledi

Hasan

Global Mod
Global Mod
Davulcusu Çarşamba günü sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda, rock grubu Rage Against the Machine'in artık turneye çıkmak ve canlı performans sergilemekle ilgilenmediğini söyledi.

Grup daha önce pandemi nedeniyle ertelenen ve 2022 ve 2023 için planlanan Avrupa ve Kuzey Amerika yeniden birleşme turunun geri kalan performanslarını iptal etmişti. Bunların telafisi yapılmayacaktır.

Davulcu Brad Wilk Instagram'da şöyle yazdı: “Bunun gelecekte olabileceğine dair bazı iletişimler olsa da, RATM'ın (Tim, Zack, Tom ve ben) turneye çıkmayacağını veya bir daha canlı konsere çıkmayacağını bilmenizi isterim.” oynamak.”

“Bunun olmasını bekleyenlerden özür diliyorum” diye devam etti. “Gerçekten böyle olmasını isterdim.” Yazısına şunları ekledi: “Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.”

Kasım ayında Rock & Roll Hall of Fame'e alınan grup, yorum talebine gece boyunca hemen yanıt vermedi.

Wilk ve grup arkadaşları, şarkıcı Zack de la Rocha, basçı Tim Commerford ve gitarist Tom Morello, grubu 1991 yılında kurdular. Grubun web sitesine göre ilk halka açık performans Orange County, California'daki “bir oturma odasında” gerçekleşti.

Rage, 1990'larda metal, punk rock, funk ve hip-hop'u birleştiren bir tarzla üne kavuştu. Grup ticari bir başarı elde etti ve iki Grammy Ödülü ve yedi adaylık dahil olmak üzere büyük beğeni topladı. Şarkıları 1999 yapımı The Matrix filminin ve 2003 yapımı devam filmi The Matrix Reloaded'ın müziklerinde kullanıldı.

Grup aynı zamanda solcu bir siyasi mesajı da benimsedi – 1992 tarihli şarkıları “Know Your Enemy”nin sözleri “uzlaşmayı, uymayı, asimilasyonu, boyun eğdirmeyi, cehaleti, ikiyüzlülüğü, vahşeti, seçkinleri” kınadı – ve ara sıra sahnede protestolar düzenledi.

1996 yılında, ikinci albümleri Evil Empire'ın tanıtımını yaparken grup, Saturday Night Live'daki iki şarkılık bir set sırasında amplifikatörlerinden baş aşağı sarkmaya çalıştı, ancak bu görünüm kısa kesildi. Woodstock 99 festivalinde Commerford, “Killing in the Name” performansı sırasında bayrağı yaktı.

Ve 2000 yılında grup üyeleri, “Sleep Now in the Fire” şarkısının müzik videosunu çekerken binaya girmeye çalıştıktan sonra güvenlik görevlileri tarafından New York Menkul Kıymetler Borsası'nın dışına çıkarıldı.

Grup daha önce de, 2000 yılı da dahil olmak üzere, başarılarının zirvesindeyken dağılmıştı.

De la Rocha o dönemde yaptığı bir açıklamada, “Artık Rage'den ayrılmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü karar alma sürecimiz tamamen başarısız oldu” diye yazmıştı. “Artık grup olarak dördümüzün de taleplerini karşılamıyor ve bence sanatsal ve politik idealimizi baltaladı.”

Grubun üyeleri, Coachella müzik festivalinin son gününün başrolünü üstlendiği 2007 yılına kadar bir daha birlikte performans sergilemediler. Daha sonra ABD, Avrupa ve Güney Amerika'yı gezdiler.

2011'de Rage bir ara daha verdi. Wilk daha sonra Pulse Radio ile yaptığı bir röportajda grubun o yıl LA Rising Festivali'ne katılmasının “son gösterimiz” olacağını söyledi.

Pandemi sırasında Morello, Haber için müzik ve hayatı hakkında bir haber bülteni yazdı.

Temmuz 2022'de grup 11 yıl aradan sonra ilk konserini Wisconsin'de verdi. Bu, başlangıçta 2020 için planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen Kamu Hizmeti Duyuru Turunun başlangıcıydı.

Rage, bilet satışlarını duyurduktan aylar sonra Kuzey Amerika ve Avrupa'da kalan tur tarihlerini iptal etti. De la Rocha, sebebinin sol Aşil tendonunun yırtılması olduğunu söyledi.

Ekim 2022'de yaptığı açıklamada “Hala bacağıma inanamayarak bakıyorum” dedi. “Pandemi sırasında yeniden grup olma ve çalışmaya devam etme şansımız olacağını umarak iki yıl bekledim. yaklaşık 30 yıl önce başladı.” Yıllar önce.”