Chainalysis, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanları İçin Yardım Sınırı Açtı

Shib

Global Mod
Global Mod
Chainalysis, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanları İçin Yardım Sınırı Açtı Chainalysis, fonları izlemek ve kurtarmak için çalışmalar yürüteceği kripto para dolandırıcılığı mağdurları için bir yardım çizgisi açtı. Sınır araştırmacı uzman takımla eşleştirecek.

Makroekonomik niçinli kripto piyasası gerilemesi, 2022 yılının birinci çeyreğinden bu yana her insanın dikkatini çekti. Lakin, kaygı duyulan tek alan bu değil. CipherTrace kısa mühlet evvel, kripto para ünitelerinin yasal kullanmasındaki resen büyümenin, yasadışı faaliyetler için kullanmasını gölgede bıraktığını bildirdi. Ayrıyeten yasa dışı kullanmasın 2021’deki kripto para ünitesi süreç hacminin yalnızca %0,15’ini oluşturduğunu belirtti.

Genel süreç hacmindeki bu azalmaya karşın, blockchain bilgi platformu Chainalysis, kimi yasa dışı faaliyetlerin arttığını ortaya koydu. Buna cevaben, siber taarruz mağdurları tarafınca erişilebilen 7/24 yardım sınırı hizmeti olan “kripto olay müdahale programını” duyurdu.

Kripto olay raporu hizmeti

Chainalysis, 22 Haziran’da web sitesinde yayınladığı bir gönderide, hack ve fidye yazılım yoluyla fon hırsızlığı üzere yasa dışı faaliyetlerin arttığını belirtti. Bunu, kullanıcıları dolandırıcılığa maruz bırakabilecek ve ekosistemde inanç eksikliğine yol açabilecek bir güvenlik riski olarak kaydetti.

Yazıda şu tabirler kullanıldı:

“Hızlı karşılık hizmeti, kripto para ünitesi hırsızlığı içeren bir siber hücumun yahut yetkisiz ağa müsaadesiz girişin gayesi olan kuruluşlar içindir.”

Yanıt hizmeti, siber hücumların mağdurlarının anında takviyeye erişebilecekleri 7/24 bir yardım sınırı üzerinden çalışacak.

Kurbanlar, çalınan fonların izini sürmeye yardımcı olmak için bir araştırma uzmanı grubuna gönderilecek. tıpkı vakitte, fonlar transfer edilmişse, takım, geri alınması için kolluk kuvvetleri ve varlık kurtarma danışmanı ile irtibat kuracak.