Ed Begley Jr. size tüm zamanların en iyi 3 komedisini söyleyebilir

Shib

Global Mod
Global Mod
Hollywood’da Ed Begley Jr.’ın tanımadığı kimse var mı?

“Sanırım Paramount’ta yakında öğle yemeği yiyeceğim bir yayıncı var ve Fox’ta da bir hata var” diye espri yaptı. “Bu işi hafta sonuna kadar halledeceğim.”

Begley’in yeni anı kitabı “Huzur Tapınağına… ve Üzerine Bas!” kitabını okuyanlar bu listenin bile çok uzun olduğundan şüphelenebilirler. Kitapta Jack Nicholson, Meryl Streep, Marlon Brando, Christopher Guest, Cass Elliot, John Belushi, Tom Waits, Beatles ve hatta Charles Manson yer alıyor. Aynı şekilde “Mary Hartman, Mary Hartman”, “St. Başka Bir Yerde”, “Güçlü Bir Rüzgar” ve “Dişi Şeytan”.

74 yaşındaki Begley, bir veya iki yıldır anılarını yazmayı düşünüyordu ki küçük kızı Hayden ondan hikayelerini akıllı telefonuna aktarmasını istedi. Yirmili yaşlarındayken günde bir litre votka içiyor, hap ve kokain kullanıyordu. Sürdürülebilir yaşamın açık sözlü bir savunucusuna dönüşmesi. 2016 yılında Parkinson teşhisini aldı.

Görünüşte bir hayalet yazar için yaklaşık 45 sayfalık not aldı, ancak kendisini bu süreçten keyif alırken buldu. “Hiçbir hayalet yazarın buna dokunmasını istemiyorum” diye hatırladı. “Bu çok eğlenceli.”

Los Angeles’taki evinden yapılan bir video röportajında Begley, vaaz ettiklerini nasıl uyguladığını ve şehrin metro sistemine çok ihtiyaç duyduğu sevgiyi nasıl verdiğini anlattı. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

1

Bisikletim

Sekizinci sınıfta geçirdiğim yılın en önemli anının bisiklet satın almak olduğuna hiç şüphem yok. Güzel, mavi bir Schwinn. Daha sonra onun yerini beyaz bir Peugeot aldı, ardından kahverengi bir Nishiki, ardından bir Titan-Klein ve en sonunda da kalın lastikli ve elektrik destekli bir American Flyer aldı; yaşım ve fiziksel durumumun gerektirdiği bir uzlaşma ama ben her zaman hareketsiz sürüyorum. !

2

‘Geceyarısı koşusu’

Bu mükemmel filmlerden biri. İki saat altı dakika boyunca tek bir yanlış adım bile yaşanmadı. Bob De Niro her zamanki gibi harika ve Charles Grodin artık aramızda olmasa da ulusal bir hazineydi ve öyle olmaya da devam ediyor. George Gallo’nun harika bir senaryosu ve Martin Brest’in kusursuz yönetmenliği var. Tüm zamanların en iyi üç komedisinden biri olduğunu söyleyebilirim. Diğer ikisi ise “Nedimeler” ve “Kayın Ailesi” – kuşkusuz kendi çıkarlarına hizmet eden bir seçim ama yine de doğru.

3

LEED Platinum evim

On iki inç kalınlığında duvarlar, pasif güneş enerjisi tasarımı, 10.000 galonluk yağmur suyu deposu, meyve ağaçları için gri su sistemi, ev inşa etmek için ağaçların kesilmesini önleyen çelik bir yapı. Çubuklardan ev inşa etmenin yangın tehlikesinden bahsetmiyorum bile. Altı yükseltilmiş yatak ve dört kompost kutusu, yiyeceğimin çoğunu yetiştirmeme olanak sağlıyor. Bütün bunlar daha sürdürülebilir bir yaşamın kesinlikle mümkün olduğunu kanıtlıyor.

4

“Bir Sarışının Aşkı”

Milos Forman kesinlikle pek çok iyi film yaptı; bunların arasında One Flew Over the Cuckoo’s Nest ve Amadeus gibi büyük hitler de var. Ama olağanüstü bir erken dönem filmi var. [in Czechoslovakia] 1965 yılında. Görmediyseniz lütfen bir yerden bulmaya çalışın. Bu bir mücevher.

5

Los Angeles Metrosu

Ne duyduğunu biliyorum ve çoğu doğru. Corona krizi sırasında her şey çöktü ve 2020 yılı boyunca daha da kötüleşen birçok ciddi sorunu çözemedik. Ama son sınıf geçiş kartımdan vazgeçmiyorum ve Los Angeles’ta toplu taşıma araçlarından da vazgeçmiyorum! İklim değişikliğiyle karşı karşıya olduğumuz gelecek göz önüne alındığında, insanları kirletici arabalarından çıkarmamız gerekiyor. Toplu taşıma da insanlara bunu yapmanın uygun maliyetli bir yolunu sunuyor.

6

Fryman Kanyon Parkı

Studio City’nin ortasında değerli bir açık alan parçası olan minyatür Griffith Park bulunmaktadır. Adı Fryman Kanyonu. Hayatım boyunca vadideydim ve 1971’den beri Studio City’deydim ve yarım yüzyıldan fazla bir süredir bu yolda yürüyüş yapmaktan keyif alıyorum. Ve henüz işim bitmedi.

7

Joni Mitchell’in “Mavi”si

Daha fazla tartışmaya gerek yok.

8.

Paula Poundstone

Onun performansını sayısız kez gördüm ve bu bende her zaman şaşkınlık ve saf neşe uyandırıyor. Kalabalıkların önünde çalışmasını izlemek kesinlikle utanç verici, ancak benim daha acil sorunum genellikle felaketle sonuçlanan solunum yetmezliğidir. Bir kereden fazla o kadar çok güldüm ki bunun benim sonum olacağını düşündüm. Ama ne yol!

9

UMUT Sağlıklı, organik, pozitif beslenme

Studio City’deki en sevdiğim yemek deneyimi olan bir vegan restoranı. Aile tarafından işletilen ve lezzetli bir Tayland restoranı. İklim değişikliği tehdidini azaltmaya yapabileceğimiz en büyük katkılardan biri daha fazla bitki bazlı gıda tüketmektir.

10

“Cumartesi Gecesinin Kalbi”

Tom Waits ve Kathleen Brennan, Mule Variations ve Bad as Me gibi sayısız harika albüm yayınlamış olsalar da The Heart of Saturday Night, 70’lerdeki hayatımın soundtrack’i ve orayı ziyaret etmekten her zaman keyif alırım.