En İyi Film Oscar Adaylıkları: 'Oppenheimer', 'Poor Things' ve Daha Fazlasının Kamera Arkası

Shib

Global Mod
Global Mod
Merhaba, ben Bradley Cooper. Maestro'yu birlikte yazdım ve yönettim. Bu sahnenin başında onun güçlü bir konumda olması benim için çok önemliydi. Böylece pencere kenarında durdu, ışık onu arkadan çevreliyordu ve içeri girecek olanın azarlanmasını bekliyordu. Ve sonra kötü bir şey yaptığını bilen bir köpek gibi içeri giriyor, çerçevenin tam bu tarafında kalıyor, neredeyse sahnenin dışında kalıyor, sonra yavaş yavaş yaklaşıyor ve kendini tekrar o pozisyonda park ediyor, neredeyse onu yakalamaya çalışıyor. çerçevenin dışına çıkmak için dışarı çıkın. Ve sonra sizden bu kutlama Şükran Günü geçit törenini dinlemenizi ve bu şamandıraların geçişini izlemenizi, bu tür korkunç bir sahne ile dışarıdaki bu neşeli olay arasındaki yan yanalığı vurgulamanızı ve ayrıca bir nevi komik ve gülünç olmanızı istedim. Bu, yıllar önce bu proje üzerinde çalışmaya başladığımda yazdığım bir sahneydi ve beş buçuk yıl sonra çekimlere başlayana kadar bütünlüğünü korudu. “Üzüntünün giderek daha da kötüleşmesine izin veriyorsun…” “Ah, kes şunu!” “En azından izin ver bitireyim!” “Bunun benimle hiçbir ilgisi yok!” “Söyleyeceklerimi bitirmeme izin ver! ” “HAYIR HAYIR!” “Sanırım üzüntünün seni yenmesine izin veriyorsun.” “Bunun benimle hiçbir ilgisi yok! Bu seninle ilgili, o yüzden onu sevmelisin!” İşte filmin amacı da bu; her şey kaynama noktasına geldi, özellikle de Felicia için. Konu kocası Leonard Bernstein'ın fikirlerine ve davranışlarına geldiğinde gözleri fal taşı gibi açık bir evliliğe girdi ve artık evliliğin duygusal durumunu artık daha fazla dayanamayacak kadar istila ettiği bir noktaya geldi. . “Kalbinde nefret var! Pek çok şeye karşı kalbinizde nefret ve öfke var; bunları saymak çok zor. Seni harekete geçiren şey bu. Derin, derin öfke seni harekete geçirir. Podyumda durup hepimizin müziği amaçlandığı gibi deneyimlemesine izin vermiyorsunuz. Bunu yüzümüze atıyorlar.” “Buna nasıl cesaret edersin?” Bu çerçeveyi tüm sahne boyunca koruyamayacağımızdan endişeliydim. Ancak Carey Mulligan çok başarılı bir oyuncu olduğu için hiç zahmetsizdi. Bunu üç kez yaptık. Bu üçüncü kayıttı. Ve bunu anladığımızda, hepsi bu.Onların asıl endişesi onun kalbinde nefret olması ve podyumda yaptığı tek şeyin seyirciye onun kadar iyi olmadığını söylemek olması. Seyircinin o sahneden sonra filmi izlediğinde aslında bunu hissetmediğini bilmesi benim için çok önemliydi çünkü Felicia'nın kalbinde nefret olan bir adama aşık olmasının imkânı yoktu. Ancak sevdiğimiz birini incitmeye çalıştığımızda, onu incitebileceğimizi düşündüğümüz yerden vurmaya çalışırız ve bence podyum onun en özgür hissettiği ve potansiyeline ulaşmak için Hedeflerini gerçekleştirebildiği yerdir. Bir izleyici olarak bana göre, düzgün kesmemek güvensiz hissettirmeli. Nereye gittiğini bilmiyorsun. Ve kesmeye başladığınızda her şey değişir. “—gerçek benliğimiz gibi yaşamanın, hatta nefes almanın hiçbir yolu yok. Senin gerçeğin seni cesur ve güçlü kılıyor ve geri kalanımızın cesaretini ve gücünü çalıyor!” Ama bunda hoşuma giden şey basitti ve Matty Libatique o kadar inanılmazdı ki görüntü yönetmeni istediğimi yapabildi, yani ona verdi. neredeyse kraliyet hissi. Ama o anda o, Felicia'ydı. “Dikkatli olmazsan, yalnız, yaşlı bir kraliçe olarak öleceksin.” Anne Baba! [CHEERING] Baba! Snoopy burada! Acele etmek! [KNOCKING ON DOOR] Snoopy'yi özlüyorsun! Orada ne yapıyorsun? Burada onun egosunun gölgesinde kalmalarını seviyorum. Pencerenin dışındaki bu Snoopy, bir nevi hayatında nerede olduğunu temsil ediyor. Ve sahnenin sonunda onu ortada bırakıyor ve Snoopy geçerken o da ringin ortasında duruyor. Her zaman hayal ettiğim şey buydu. [CHEERING]