FTX, 2 Milyar Dolarlık Teşebbüs Fonu Başlatıyor

Shib

Global Mod
Global Mod
FTX, 2 Milyar Dolarlık Teşebbüs Fonu Başlatıyor Önde gelen kripto varlık alım satım platformu FTX, FTX Ventures isimli yeni teşebbüs ünitesini duyurdu ve 2 milyar dolarlık bir fon ayırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sam Bankman-Fried’ın CEO’su olduğu önde gelen kripto alım satım platformlarından biri olan FTX, yeni atağını duyurdu. Platform, FTX Ventures isimli yeni teşebbüs ünitesini 2 milyar dolarlık fon ile başlattı. Fonu, Lightspeed’in eski ortağı olan Amy Wu yönetecek. FTX yayımladığı basın açıklamasında fonun “sosyal, oyun, fintek, yazılım ve sıhhat alanlarında geniş bir yatırım yetkisiyle global blokzinciri ve web3’ün benimsenmesini ilerletmeyi” hedeflediğini belirtti.

FTX bu alanda bir birinci değil. 2018 yılında da ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, kendi teşebbüs ünitesini oluşturarak, erken devirlerinde yer alan yüzlerce projeye yatırım yapmıştı. NFT altyapı sağlayıcısı Alchemy de benzeri biçimde, geçtiğimiz yılın sonunda kendi teşebbüs kolunu duyurdu.

FTT Hareketlendi

Haberin akabinde platformun mahallî tokenı FTX Token (FTT), bir ölçü kıymet kazandı. Fakat piyasadaki sakinlik, FTT’nin benzeri açıklamalardaki üzere büyük bir prim yakalamasına pürüz oldu. FTT yayın saati itibariyle 43.19 dolar düzeyinden süreç görüyor.