FTX US, Pay Senedi Alım Satım Hizmeti Başlatıyor

Shib

Global Mod
Global Mod
FTX US, Pay Senedi Alım Satım Hizmeti Başlatıyor Önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından FTX’nin ABD kolu, sıfır kurullu pay senedi alım satım hizmeti sunacak. Hamle, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in %7.6 Robinhood payı satın almasının akabinde geldi.

FTX US bugün, pay senedi alım satımı hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu. Yapılan basın açıklamasına nazaran kelam konusu hizmet, FTX US taşınabilir uygulaması aracılığıyla sunulacak ve yüzlerce ABD borsasında süreç goren şirkette ve borsada süreç goren fonlarda alım satım yapmaya imkan tanıyacak. Kullanıcılar Circle’ın stablecoini USDC ile süreç yapabilecek. FTX US lideri Brett Harrison husus hakkında yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Amacımız, tüm varlık sınıflarındaki müşterilerimize bütünsel bir yatırım hizmeti sunmak… Ferdî yatırımcıların şeffaf ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla basitçe kripto, NFT’ler ve klâsik pay senedi alıp satabilmeleri için tek bir entegre platform oluşturduk.”

ABD’nin süreç hacmi açısından en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, bu çeşit bir hizmet sunmayı planlamadığını söylemişti. Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance de daha evvel tokenize pay senedi hizmetini düzenleyici baskıları niçiniyle durdurmuştu. Bu niçinle kelam konusu atak FTX’in biraz daha öne çıkmasını sağlayabilir.