“Her Şey, Her Yerde Aynı Anda” 11 Oscar adaylığıyla başı çekiyor

Shib

Global Mod
Global Mod
Leslie İçin filminde Andrea Riseborough. Oscar adaylığı hakkında, “Bunun olduğunu gerçekten kabul edemeyen büyük bir parçam var” dedi.Kredi…momentum görselleri

Haberi veren Andrea Riseborough’nun gözleri yaşlı ortağıydı: Bir zamanlar mikro bütçeli indie To Leslie’de mücadele eden bir piyango kazananı olarak gösterdiği performansla ilk En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterildi.

41 yaşındaki Riseborough, “Bu biraz gerçeküstü” dedi. Cate Blanchett (“Tár”), Michelle Williams (“The Fabelmans”), Michelle Yeoh (“Everything Everywhere All at Once”) gibi ev isimleriyle birlikte anılacak. Ana de Armas (“Sarışın”) yarışır. “Bunun olduğunu gerçekten kabul edemeyen büyük bir parçam var.”

BoxOfficeMojo’nun Ekim’de sınırlı sayıda gösterime girdikten sonra sadece 27.322 $ hasılat elde ettiğini söylediği film, Riseborough’nun çok ünlü bazı arkadaşları dışında neredeyse hiç kimse tarafından görülmedi.

Aralarında Gwyneth Paltrow, Edward Norton ve Sarah Paulson’ın da bulunduğu düzinelerce aktör, geçtiğimiz haftalarda, tam da Oscar adaylıkları için oylama başlarken, Riseborough’nun performansına coşkulu desteklerini duyurmak için sosyal medyayı kullandı.

Paltrow bir Instagram fotoğrafına “Andrea var olan ve henüz icat edilmemiş her ödülü kazanmalı,” diye yazdı; Riseborough; filmin yönetmeni Michael Morris (“Better Call Saul”); ve Demi Moore 11 Ocak’ta bir gösterimin ardından.

Norton (“Glass Onion: A Knives Out Mystery”) Instagram’da Riseborough’nun performansının “beni uçurduğunu” yazdı.

Aktrisin Batı Teksas’ta alkolik, manipülatif bir anne olarak tasviri hakkında “Uzun zamandır gördüğüm en ilgi çekici, duygusal açıdan derin ve fiziksel olarak üzücü bir performans” diye yazdı.

Blanchett, Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ndeki kabul konuşmasını Riseborough’nun başarısını takdir etmek için bile kullandı. “Kadınların sadece bu alanda değil, ne kadar çok olağanüstü başarı elde ettiği göz önüne alındığında, keyfi bir durum” dedi. “Andrea Riseborough, Tang Wei, Penélope Cruz, liste uzayıp gidiyor.”

Eleştirmenler, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri gibi ödül törenlerinde büyük ölçüde göz ardı edilmesine rağmen, Rotten Tomatoes’da yüzde 98 yeniden derecelendirilen filme de övgüde bulundu. Haber için filmi gözden geçiren Beandrea July, Riseborough’nun “aldatıcı derecede basit ama yürek burkan bir karakter çalışması” olarak adlandırdığı filmde “usta bir performans sergilediğini” yazdı. (Morris’in ilk yönetmenlik denemesiydi.)

Birdman ve WE’deki bukalemun çalışmasıyla tanınan Riseborough, “Bu anın en heyecan verici yanı, bu filmi çok daha fazla insanın izleyecek olması,” dedi.

Salı günü öğleden sonra, dağılmakta olan otoriter bir rejimde geçen bir yılı konu alan siyasi bir hiciv olan HBO sınırlı dizisi The Palace’ı çektiği Londra’dan telefonda konuşan İngiliz aktris, ünlü arkadaşlarının kendisine hitap eden şeylere artan desteğini anlattı. bu yıl onu en çok etkileyen başka bir aktörün rolü ve performansı hakkında. İşte konuşmadan alıntılar.

Tebrikler! Adaylıkları takip ettiniz mi?

Diğer yarım Kerim [Saleh]Onu izliyordu – ne demek istediğimi anlıyorsan, bunun hakkında fazla düşünmemeye çalışıyorum. Sonra ekranda gördü ve gözyaşlarına boğuldu.

Aday olmayı ne kadar bekliyordunuz?

Hiç de bile. Bir film veya performans için destek olsa bile, diğer sohbetlere – Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri ve SAG – hepimizin kutladığı ve dört gözle beklediğimiz şeylere katılmadıysanız, sohbete dahil edilmenizi anlamak çok zor. bize rehberlik et.

Bu kadar çok arkadaşınızı filmin arkasında görmek nasıl bir duyguydu?

En heyecan verici şey, topluluğunuz tarafından tanınmaktır. Bu, kendimizi pek çok yönden ölçtüğümüz bir standarttır – benzemek istediklerimiz veya hayran olduklarımız tarafından. Yani çok büyük. Harika, sıcak bir desteklenme ve kabul görme duygusu.

Filme nasıl geldiniz?

Yönetmen Michael Morris ve ben Bloodline’da birlikte çalıştık ve birkaç yıl sonra bana annesine bir aşk şarkısı yazan parlak genç senarist Ryan Binaco’nun bu senaryosunu getirdi. Bu filmi yapmak istediğimi hemen anladım ve iki yıl sonra, finanse edemediğimiz güzel, uzun bir kuruma döneminden sonra yaptık. 19 günde çektik ve sadece bir veya iki çekim sürdü, çünkü fazla zamanımız yoktu. Bunu gerçekten yapmaya başladığımızda, çok uzun zamandır kemiklerimizde olduğu için bir patlama gibi geldi.

Sizi role çeken ne oldu?

Leslie gibi bir karakter, bir kez içinize girdiğinde onu gerçekten sallayamazsınız. Hepimiz bir Leslie’nin yörüngesindeydik ya da onunla özdeşleştiğimizi ve sevdiklerini nasıl yüzüstü bıraktığını hissettik. Bu yüzden, hepimiz için farkında olmamız gereken oldukça büyük bir karakter – Filmdeki herkes, oyuncular ve ekip için sadece onu oynadığımı söylemiyorum.

Korkunç şeyler yaptığında bile cana yakın.

Senaryoyu okuduğumda, bana karakter hakkında ne düşünmem gerektiğini veya onu yargılamam gerekip gerekmediğini söylüyormuş gibi hissetmedim. Filmi izlememiş insanlarla konuştuğumda, kendisini ve sevdiği insanları birçok yönden hayal kırıklığına uğratmasına rağmen, onunla bağ kurabiliyorlar.

Son zamanlarda pek çok insan bu filme bağırıyor. Geçen yıl sizi özellikle etkileyen başka filmler veya performanslar var mı?

Till’de John Douglas Thompson’ı gerçekten çok sevdim.