İlk bakış: “The Color Purple” müzikali.

Shib

Global Mod
Global Mod
Bazawule’ün ilk işe aldığı kişi aslında Michael Jackson’dan Mary J. Blige’ye kadar herkesle çalışmış ve 2006 yapımı Dreamgirls müzikalinin koreografisini yapmış tecrübeli koreograf Fatima Robinson’du. Bazawule, arkadaşları hareketleri taklit etmek için kaseti duraklatırken Aaliyah’nın Accra’da bir genç olarak çektiği videoları izlediğini hatırladı. “Dünyanın her yerindeki danslara karşı her zaman büyük bir saygı ve merak duymuştur” dedi.

Hip-hop ve R&B kökeni, TikTok danslarını 20. yüzyıldaki atalarına bağlayan boyun hareketlerinde ve omuz hareketlerinde açıkça görülüyor. Sanders, bazı şarkıların hareketlerine uyacak şekilde hızlandırıldığını söyledi. Bazawule’ün ayrıca koreografi anlatım sahneleri vardı ve kameranın oyuncuların etrafında hareket etme şekli konusunda yardımcı oldu. “Bir bale her zaman anlatıyla ilgilidir” dedi.

Bazawule, ressam olarak başlayıp hip-hop sanatçısına dönüşen çok yönlü bir sanatçıdır. Büyükelçi Blitz olarak kayıt yapıyor. (İlk adı Samuel; sahne adının prodüksiyon tarzıyla çok ilgisi olduğunu söyledi: “çok hızlı tempolu ve çok gösterişli.”) Ancak o bile bir film müzikalinin temel yapısı ve şarkıların nasıl oluşturulduğu konusunda zorluk yaşadı. eyleme dahil edildi. “En büyük zorluk, bu çok kapsamlı müziği sinemaya nasıl dönüştüreceğimizi bulmaktı?” dedi.

Müziği üç ana türe ayırdı: gospel, blues ve caz. Ve yeni aranjörler getirdi: Ricky Dillard, Keb’ Mo’ ve Christian McBride. (Orijinal Broadway şarkıları pop ve R&B şarkı yazarları Brenda Russell, Allee Willis ve Stephen Bray’e aittir.) Ayrıca, Mister’s Son Harpo (Corey Hawkins) için tempolu bir çalışma marşı da dahil olmak üzere film için şarkılar da yazdı. “Amaç, müziğin her zaman birbirleriyle konuşmasını sağlamaktı” ve bunu çağdaş bir film müziği ile dengelemekti dedi.

Yapımcılara ilk sunumunu yaptığında, kendi çizdiği hikaye taslağının tamamını onlara gösterdiğinde hırsları açıkça görülüyordu. Sanders, Bazawule’un Kovid-19 krizinin zirvesinde video aracılığıyla yaptığı sunum sırasında “Oprah’a kelimenin tam anlamıyla mesaj attım” diye hatırladı. “‘Aman Tanrım, bu adam’ dedim. O da cevap verdi, ‘Evet, bu o!'”