Indiana Jones and the Dial of Destiny Cannes’da prömiyer yaptı

Shib

Global Mod
Global Mod
“Bana derinden dokunuyor ve beni derinden etkiliyor,” dedi Ford, “Ölmek üzereyken hayatının gözlerinin önünden geçtiğini görürsün derler. Ve Hayatımın gözlerimin önünden geçtiğini gördüm – hayatımın büyük bir kısmı, ama tüm hayatım değil. Harika karım benim için hayatı mümkün kıldı,” diye devam etti Calista Flockhart’taki seyircilere bakarak. Daha sonra orada bulunanlara onu sevdiğini söyledi -insanlar karşılık olarak “Sizi seviyoruz!”

O film, Indiana Jones and the Temple of Doom – oops, Indiana Jones and the Dial of Destiny demek istiyorum – ne yazık ki bir hayal kırıklığıydı ve sadece komik, sisli ve büyüleyici Harrison Ford, Making hayranlarına olan aşkını ilan ettiği için değil. takip etmesi zor Bir sorun, filmin kendisinin en büyük hit makarası gibi oynamasıdır. Naziler, araba kovalamacaları, patlamalar, kazalar ve görünüşe göre serinin başlangıcından beri kullandığı ve geri dönüştürdüğü hemen hemen her macera filmi klişesiyle dolu, ancak Cannes filminin aksine, bu 154 dakikalık sloganda hızlı bir şey yok.

Bu üzücü. Ford kesinlikle daha iyisini hak ediyor ve yönetmen James Mangold daha iyisini yapabilir. (Senaryo yazımını Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve David Koepp ile paylaşıyor.) Mangold kariyeri boyunca Hollywood ve indiewood arasında gidip geldi; buna Sylvester Stallone’un başrol oynadığı bir bağımsız polisiye gerilim filmi olan Cop Land ve “Logan” da dahil. en iyi Marvel süper kahraman filmleri. “Logan” öne çıktı çünkü Mangold, sonuçları montaj hattından çıkabilecek kadar sıklıkla kasıtlı olarak jenerik ve endüstriyel olan bir maddeye kendi damgasını basmayı başardı.

“Kader Kadranı” – tek başına başlık pek iyiye işaret etmiyor – fena değil. Bu aynı zamanda aşırı kalabalık ve anemik, hem çok fazla hem de yeterli olmaktan uzak. Ayrıca, yaklaşık olarak ilk yarı boyunca tamamen modüle edilmemiştir. 1944 Avrupa’sında, Indy’nin Naziler tarafından koreografisi yapılmış bir kargaşada kafası bez bir çantaya sıkışmış halde hırpalandığı zaman başlar. Çantayı çıkarmak, ilk filmlerdeki gibi olmasa da biraz görünen, sinir bozucu bir şekilde dijital olarak yaşlanmış bir Ford’u ortaya çıkarıyor. Çoğu karakter tanıtımları, açıklamalar ve hızlı dönen şeyler olmak üzere birçok şey olur ve tekrar olur.

Film ikinci yarıda iyileşiyor, yavaşlıyor ve yeterince sakinleşiyor, böylece oyuncular sadece koşmak, yüzlerini buruşturmak ve çığlık atmakla yetinmiyor. O zamana kadar Fleabag’ın oyuncu kadrosu, namı diğer Phoebe Waller-Bridge, Indy’nin maceradaki en yeni ortağı olarak, ister şaka yapıyor, ister aksiyon-şık kaslarını esnetiyor, mantıklı. Göz kırparak ve alay ederek girip çıkan Mads Mikkelsen, Toby Jones ve Antonio Banderas gibi onu izlemesi eğlenceli.