İtalyan Bankası, Kripto Yasağı Konusunda Geri Adım Attı

Shib

Global Mod
Global Mod
İtalyan Bankası, Kripto Yasağı Konusunda Geri Adım Attı 811,1 milyar dolarlık varlığa sahip olan UniCredit, bugün yapılan açıklamaya bakılırsa, müşterilerinin kripto para trade’i yapmasını yasaklamaktan vazgeçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankacılık devi, ortada bir yanlış anlaşılma kelam konusu olduğunu tabir etti.

UniCredit siyasetine uygun olarak ne müşterileri ismine ne de kendi fonlarıyla rastgele bir kripto para ünitesine yatırım yapmadığını da vurguladı.

Geçtiğimiz hafta bir kullanıcı, kripto transferi yaptığı nedeni öne sürülerek bankanın kendisini hesabını kapatmakla tehdit ettiğini argüman etmişti. Banka bu kullanıcıya vermiş olduğu karşılıkta, müşterilerin kripto para borsalarıyla süreç yapmasının yasak olduğunu söylemişti. Bu kelamların akabinde İtalyan kullanıcılar bankaya karşı büyük reaksiyon göstermişti.

Kripto savunucuları, Nokia, Kodak ve Blockbuster üzere firmaların, yeni teknolojilere karşı çıkarak tarihin tozlu sayfalarında kaldıklarını vurgulamış ve UniCredit’in benzeri bir durumla karşılaşacağını argüman etmişti.

Lakin banka, gerçekleştirdiği açıklamada kripto ticareti yasağının kelam konusu olmadığını belirtti. Müşteriler, bankanın prestijini kurtarmak için geri adım attığını savundu.