Kızın uzun zamandır beklenen dönüşü ve 12 yeni şarkı dışında her şey

Hasan

Global Mod
Global Mod
Tracey Thorn ve Ben Watt, 1999’da Everything But the Girl adıyla son albümlerini çıkardılar. Kaybedecek Bir Şey Kalmadı ile yeni bir şarkı duyuruyorlar, bu şarkı, Thorn “Daha kalın bir cilde ihtiyacım var / Bu acı gelmeye devam ediyor.” Prodüksiyon, güçlü bas notaları ile ritmi ve uyumu özetlemeye yetecek kadar tek nota arasında içi boş bir boşluk açıyor; Thorn’un sesini melankolik bir özlemle dolduruyor. JON PARLES

Skrillex, yine Fred… ve Flowdan, ‘Rumble’
Skrillex, Pembe Panter ve Trippie Redd, “Way Back”

Skrillex, 2021’den beri baş sanatçı olarak ilk single’larında orman aile ağacının iki farklı yönünü keşfediyor. Bir pop yaklaşımı benimseyen “Way Back”, onun rüya gibi şarkıcı PinkPantheress ile Trippie Redd’den bazı ıstıraplı yakarışlarla desteklenen, şen şakrak, hızlı tempolu bir flörtte takım oluşturduğunu görüyor. Bununla birlikte, “Rumble” da, ilk kez damgasını vurduğu, ancak pürüzlü bir mercekten kırılan gök gürültülü dubstep ile daha uyumlu olan daha ağır bir sese yöneliyor, Fred yine örnekleri manipüle ediyor ve pis gazi Flowdan soğukkanlılıkla müfrezesini savunuyor. Jon Caramanica

Tuhaf Rap ve Shakira, ‘Bzrp Müzik Oturumları, Cilt 53’

Shakira’nın 11 yaşındaki eski erkek arkadaşı futbolcu Gerard Piqué’den intikam alması, bir şarkı olduğu kadar sosyal medyada da sinsi bir olay. “Senin liginin dışındaydım,” diye şarkı söylüyor ve rap yapmaya devam ediyor, “Spor salonunda çok fazla zaman geçirdim/Ama Belki biraz da beynini çalıştır.” Düzinelerce rapçi ve şarkıcı Arjantinli yapımcı Bizarrap ile işbirliği yaptı, ama ben Seanslarının çoğunun aksine, “Cilt. 53” bir vuruş ya da bir rap değil; Bu, çok parçalı vokalleri ve alaycı, kendi markasını taşıyan bir nakaratı olan tamamen üretilmiş bir elektro-pop şarkısı: “Benim gibi bir kurt senin gibi adamlar için değil.” PARELES

Miley Cyrus, ‘Çiçekler’

Miley Cyrus, 10 Mart’ta çıkacak olan “Endless Summer Vacation”ın esintili baş single’ı “Flowers”ta havalı bir özgüven yayıyor. İlk başta, şarkı düşünceli bir ölüm sonrası ayrılık gibi görünüyor, ancak bu bir hileye dönüşüyor: “Ağlamaya başladım ama sonra çiçek alabileceğimi hatırladım,” diye şarkı söylüyor Cyrus ve ruh hali birdenbire aydınlanıyor. Nispeten bastırılmış koro melodisi Cyrus’tan pek bir şey talep etmiyor, ancak şarkı söylemesi dingin bir olgunluk ve inandırıcı bir özgüvenle dolu. “Kendimi dans ettirebiliyorum ve kendi elimi tutabiliyorum,” diye şarkısını karakteristik ses kısıklığıyla söylüyor. “Evet, kendimi senden daha çok sevebilirim.” LINDSAY ZOLADZ

Paramore, ‘C’est Comme Ça’

C’est Comme Ça’da Hayley Williams, Kuru Temizleme gibi post-punk gruplarının boş sözlü alaylarından yararlanıyor ve pandemi döneminin izolasyonunu ve zorunlu iç gözlemini kucaklıyor. “Kendinizi dinleyecek kadar uzun süre oturun / Ya da cehenneme kadar kuruyup gidecek kadar uzun süre oturun,” diyor gitarlara sürtünen bir disko tokatının ardından. Anlamsız hece korosu – “Na na na na!” – Paramore’un pop-punk reflekslerinin devreye girdiği yerdir. PARLES

Vagabon, ‘Marangoz’

Vagabon olarak kayıt yapan Laetitia Tamko, canlı yeni single’ı “Carpenter”da önceki materyalinden daha ince, daha hafif ve daha eğlenceli bir ses seçiyor. Rostam Batmanglij’in ortak yapımı yeni bir başlangıç sağlıyor ama Tamko’nun vokalindeki tatlı melankoli şarkıya ek bir duygusal ağırlık katıyor. Bu kademeli olgunluk öyküsünü “Söylediklerine hazır değildim” diye söylüyor. “Ama şimdi daha hazırım.” ZOLADZ

Gracie Abrams, “Şimdi Nereye Gidiyoruz?”

İşte Pop’un sözlü sıkıştırması en saf haliyle, tek heceye kadar: “Seni öptüğümde yalan söyledim/Ne kadar uğraştığımı bilmiyorsun.” İnternetin mutlak hüzünlü kızı Gracie Abrams nefes nefese şarkı söylüyor ve bir soru soruyor – “Şimdi nereye gidiyoruz?” – bunun açık uçlu bir yanıtı var. PARLES

Yo La Tengo, ‘Aselestine’

“Aselestine” kelimesi kulağa bir kristal ile reçetesiz satılan bir ilaç karışımı gibi geliyor, ancak Yo La Tengo’dan Georgia Hubley’nin ağzında, lezzetli, sesli harf benzeri bir güzellik için bir kanal haline geliyor. “Aselestine, neredesin?” diye şarkı söylüyor şaşkın bir soğukkanlılıkla. “Uyuşturucular söylediklerinizi yapmıyor.” Bağımsız efsanelerin 16. albümü This Stupid World’den bir önceki single olan “Fallout” gibi, “Aselestine” de grubun benzersiz özünün zamansız, sessizce dokunaklı bir damıtması olan klasik Yo La Tengo’dur. ZOLADZ

Yahritza y Su Esencia, ‘Cambiaste’

Aile grubu Yahritza y Su Esencia’nın genç şarkıcısı Yahritza Martinez, güçlü ve ilginç. Doğaüstü teatral ve duygusal ağırlıkla şarkı söylüyor, ancak yine de bir şekilde genç bir kayıtsızlığı koruyor. “Cambiaste”de durup dururken can atıyor ve onu bir kenara atan birine ağıt yakıyor. Şarkı, sanki sığınak aramak için çamurda yuvarlanıyormuş gibi, neredeyse tahmin edilemez bir şekilde yavaş hareket ediyor. Bu, içgüdüsel olarak pop olmasalar kesinlikle tuhaf gelebilecek bir dizi Yahritza şarkısının en sonuncusu. KARAMANİKA

GloRilla ile Moneybagg Yo, “On Wat U On”

“On Wat U On”, Memphis’in en iyi iki rapçisi, duygusuz ve huysuz arasındaki zehirli bir çekişmedir. Moneybagg Yo, özgürlüğe duyulan ihtiyaç hakkında rap yapan cadıdır (“Beni her hafta sonu görmeye çalış, kahretsin / Seni özlemek için alana ihtiyacım var”). Ve GloRilla incindi, bıktı – yeteri kadar içti: “Camları kırdım/arabalarını çalıştırmasını sağladım.” İki dakika ileri geri gittikten sonra hiçbir çözüm yok – yalnızca suçlamalar ve içerlemeler. KARAMANİKA

Iggy Pop, “Yeni Atlantis”

Iggy Pop’un yeni albümü Every Loser’ın çoğu, Stooges’un zafer günlerinin kemik çıtır çıtır rifflerine ve asık suratlı açık sözlülüğüne dönüyor – bazen sivri uçlu (“Frenzy” ve “Neo Punk”ta), diğer zamanlarda kendi kendine Parodi’ye yaklaşıyor. . Ama Iggy’nin diğer dönemlerine bir bakış, şu anki Miami memleketine çıngırak gibi çarpan, sahte bir saygı duruşu olan “New Atlantis” gibi şarkılarda var. Iggy olarak, şehri kasvetli ve iklim değişikliğine karşı savunmasız olduğu için takdir ediyor: “Yeni Atlantis, düşük oynuyor / Yeni Atlantis, yavaş batıyor” diye şarkı söylüyor. PARLES

Oh Me, Oh My filminde Michael Stipe ile Lonnie Holley

Misfit Lonnie Holley’nin söz yazarı ve görsel sanatçısı yeni bir albüm duyuruyor, Oh Me, Oh My, ağıtsal başlık parçasıyla: yavaşça değişen iki piyano akoru, bir bas kemanla desteklenmiş ve yankılar ve daha sonra elektro gitarlar ve gizemli seslerle çevrili. Holley vaaz vermeyi ve şarkı söylemeyi birleştiriyor ve şöyle diyor: “Ne kadar derine inersek, anlama şansımız o kadar artar.” “Ah ben, ah benim tonlamam; atmosfer ve hatıralarla dolu ve hiçbir sonuç sunmuyor. PARLES