LSU'dan Flau'Jae Johnson, NCAA Turnuvası başlarken NLE Choppa'nın yer aldığı yeni şarkıyı yayınladı

Hasan

Global Mod
Global Mod
Flau'jae Johnson, geçtiğimiz Nisan ayında Louisiana Eyalet Üniversitesi kadın basketbol takımının kadrodaki ilk sezonunda ulusal şampiyonluğa yükselmesine yardım ettiğinde, sporda zirveye yükseldi. Okulun ilk şampiyonluğu olan bu galibiyet, aynı zamanda onu bir hip-hop sanatçısı yaptı ve onu rap asilzadeleriyle bir araya getiren bir kariyere soktu.

Geçtiğimiz yıl en az iki kez Johnson, bir oyun veya antrenmandan sonraki 24 saat içinde rap performansları sergiledi; bir vakada, bir günlük izin için Louisiana'dan seyahat ettikten sonra Atlanta'da en iyi rapçi ve şarkıcı Rod Wave'in açılışı yapıldı. Kasım ayındaki bir başka performansın ardından sahneyi terk etti ve kramplar geçirmeye başladı. Gösterisine saatler kala bir maçta 17 sayı atmıştı.

Maç başına ortalama 14,2 sayı atan ve Spotify'da aylık 62.000'den fazla dinleyicisi olan ikinci sınıf guard Johnson (20), “Bunu yapmam gerektiğini biliyorum” dedi. “Bir konuda efsane olmak istiyorsanız, daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi yapmalı ve onu yüksek düzeyde uygulamalısınız.”

Johnson'ın iki kariyeri geçen yıl aşırı hızlandı ve LSU, Cuma günkü ilk tur maçından başlayarak NCAA Turnuvası unvanını korumaya hazırlanırken ikisini de dengeliyor. Aynı gün Johnson, rapçi NLE Choppa ile birlikte yeni şarkısı “AMF (Ain't My Fault)”u yayınladı; kendisi ve LSU takım arkadaşı Angel Reese'den geçen yıl “Champions” adlı single'ının videosunda yer almasını istedi; Boksörler Floyd Mayweather Jr. ve Mike Tyson da dahil olmak üzere diğer üst düzey sporcuların yanında konuk oyuncu olarak yer aldılar. Johnson daha sonra NLE Choppa'dan, multimedya mesajlaşma uygulamasıyla ortaklık yoluyla Snapchat'te prömiyeri yapılan “AMF” üzerinde işbirliği yapmasını istedi.

Michigan Üniversitesi'nde spor yönetimi profesörü Ketra Armstrong, “Kadın sporlarında mümkün olan rönesansı ve devrimi yeniden tanımlıyor ve gösteriyor” dedi. “Sadece nasıl yapılacağını değil, taviz vermeden nasıl ustalıkla yapılacağını da gösteriyor.”

Johnson'ın annesi ve işletme müdürü Kia Brooks, rapçinin adını, imajını ve benzerliğini kullanarak ses ekipmanı üreticisi JBL ve spor içeceği markası Powerade ile yapılan ortaklıklar da dahil olmak üzere onay anlaşmalarından yaklaşık 3 milyon dolar kazandığını tahmin ediyor. Johnson'ın ayrıca Roc Nation ile bir dağıtım anlaşması var ve 2023 basketbol turnuvası sırasında hayranı olan Lil Wayne ile yakında çıkacak bir şarkının müzik videosunu koordine ediyor. Geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana kamera ekipleri, kendisinin ve diğer LSU yıldız sporcularının profilini çıkaran bir Amazon Prime Video belgeseli için Johnson'ı takip ediyor.

Johnson, kısmen babasından ilham alarak, basketbol oynamaya başladıktan yaklaşık bir yıl sonra yedi yaşında rap yapmaya başladı. Camoflauge olarak bilinen rapçi Jason Johnson, 2003 yılında, Johnson'ın doğmasından sadece aylar önce Georgia, Savannah'da ölümcül bir şekilde vuruldu, ancak Jason onun varlığını her gün hissettiğini söyledi. Brooks, adının (FLAW-zhay olarak telaffuz ediliyor) sahne adından türetildiğini söyledi ve Johnson şarkılarında sık sık bundan bahsediyor. 14 yaşındayken America's Got Talent'ta yarıştığında silahlı şiddet hakkında bir şarkı söyledi. Fugees'in “Ready or Not” ritmine uygun iç gözlemsel bir serbest stilde Johnson şunları söylüyor: “Annem benim gibi hamileyken onlar babaları tarafından öldürüldüler. Hissetmeli misin?”

Johnson, “O kesinlikle benim en büyük ilham kaynağım” dedi. “Bütün ganimetimi ondan alıyorum.”

Lisedeyken müziğini YouTube'da yayınladı ve hayranlarının en iyi üye olarak onun planlarına olan ilgisi arttıkça büyüyen bir takipçi kitlesi oluşturdu: LSU'ya olan bağlılığını, yeni bir şarkının yayınlanışının da yer aldığı bir videoyla kamuya duyurdu. .

Kampüs dışındaki iki yatak odalı daireniz, hoparlörler, mikrofon ve monitörlerle tam donanımlı bir kayıt stüdyosu işlevi de görür. Formaları duvarlarda asılı ve ev stüdyosunda şampiyonluk yüzüğünü ve evcil kertenkelesini de barındırıyor. Boş zamanlarında sık sık deplasman maçlarında şarkı sözleri yazıyor ve plaklar kaydediyor. Hayranlar, performans sergilerken forma numarasına bir selam olarak dört parmağını kaldırıyor.

Johnson, “Hayatım boyunca rap yaptım ve basketbol oynadım” dedi. “Artık beni farklı sahnelerde gördüklerinde hep 'Bunu nasıl yapıyorsun?' diye soruyorlar. Ama sanki ben yapmışım gibi. Yazın buraya gelin, basketbol sezonunda basketbol oynayın ve sonra günüme devam edin.

Ancak artık geçen yılki şampiyonluğun zafer turu sona erdi. Ve sahada rakipleriyle yüzleştiği sırada Johnson, sosyal medyadaki yorumcuların onun rap becerilerini itibarsızlaştırmaya çalıştığını görüyor. “Spor salonuna git” yaygın bir deyimdir, dedi. Ancak bu iğnelemelerin sadece motivasyon amaçlı olduğunu söyledi.

“Birçok konuda yetenekli olabilirsiniz ve insanların buna alışkın olduğunu düşünmüyorum” dedi.