Marlon Wayans “İyi Keder” ve ebeveynlerinin ölümü üzerine

Shib

Global Mod
Global Mod
Ah. Görüyor musun? Cevabını görüyor musun? Ben ve erkek kardeşim, bir yazarın odasındaydık. Mizahımızla her zaman sinirli olduk. Yani insanlar şöyle tepki verdiğinde: Aman TanrımBiz buna “beyaz bisiklete binmek” derdik. Kardeşler buna üzülürdü ama beyazlar: Ah, bilmiyorum. ve geriye doğru pedal çevirmeye başlarlar.

“Whitey Bisikleti”nin bindiğim bisiklet olup olmadığını bilmiyorum çünkü – Bunu söylemen bile beni güldürdü.

Çünkü gücenmiyorum. Ama biri tabu derse ayrılırsın Sinirli, Bunu söyleyebilir misin? Bu gücenmekten farklı bir şey. Peki tabu nedir? Eğer bir durumla karşılaştıysanız, olaylar hakkında farklı bir bakış açısıyla konuşabilirim. Bob ve Harvey hakkında konuşup bunu söylediğimde, orada bir zarar olduğu için söylüyorum. Çünkü biz mağdurduk. Ama mağazada, fiziksel olarak değil. Bence bir canavar bir canavardır ve bu canavarlar iş dünyasında da ortaya çıktı. [Bob Weinstein disputes that Wayans was strong-armed or that the negotiations were cutthroat.]

Biliyorsun, “İyi Kederler” özel programında erkek olmayı babandan nasıl öğrendiğini anlatmıştın. Ve burada benimle, ebeveynleriniz öldükten sonra hayatınıza devam etmenin bir yolunu bulmanın büyümenize nasıl yardımcı olduğundan bahsettiniz. Ama oğlunuzdan erkeklik ve erkeklik hakkında ne öğrendiğinizi merak ediyorum. Kadınlığınızla bağlantıda kalmanızda sorun yok. Savunmasız olmak sorun değil. Erkekliğinizi ve egonuzu bırakmanızda sorun yok. Bazen bu farklı bir yaklaşım gerektirir. Bazen mesele onlara bir şeyler öğretmek değildir. Belki Tanrı öğretmeye çalışıyordur Sen bir şey. Bu aptal düşüncelere, küçük duygulara, güvensiz şeylere, şu gibi bencil düşüncelere sahip olmanızda sorun yok: Hayır, sanırım her şeyi kontrol edebilirim. Sonra Tanrı sizi kırar ve hayat sizi kırar ve dizlerinizin üzerinde olduğunuzu fark ettiğinizde Tanrı size fısıldayabilir ve şöyle düşünürsünüz: Ah, bana öğretmeye çalıştığın şey bu.

Tanrının sana söylediği son şeyi hatırlıyor musun? Tanrım benimle her gün konuşuyor. Yaptığım her şeyde, şakalarımda, karanlıkta bile bu var. Tanrı bana karanlık şeylere rağmen neşeli kalma armağanını verdi ve ben de bu armağanı elimden geldiğince sık vereceğim. En kötü anlarda, bir gülümseme bulmaya çalışabilir, yıkıntıların arasından elimi uzatıp “Hey millet, bunu yanınıza alın” diyebilirim.