Michelle Yeoh, Hepsi Aynı Anda En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre Kazandı

Shib

Global Mod
Global Mod
Wooo, tamam, burada durup her şeyi anlayacağım. Kırk yıl, bırakma. Çok çabuk, beni onurlandırdığınız için Hollywood Yabancı Basınına teşekkür ederim. Bugün burada olmak inanılmaz bir yolculuk, inanılmaz bir mücadele oldu. Ama bence buna değdi.

Hollywood’a ilk geldiğimde, buraya gelene kadar bir rüyanın gerçek olduğunu hatırlıyorum çünkü – şu yüze bak. Buraya geldim ve bana “Sen bir azınlıksın” dediler, ben de “Hayır, bu mümkün değil” dedim ve sonra biri bana dedi ki [speaking slowly], “Sen İngilizce konuş.” Kore’yi, Japonya’yı, Malezya’yı, Asya’yı, Hindistan’ı bilmeyenleri unutun demek istiyorum. Ben de “Evet, buradaki uçuş yaklaşık 13 saatti, o yüzden öğrendim” dedim.

Zaman nasıl uçar – Geçen yıl 60 yaşına girdim. Ve bence siz kadınlar, günler, yıllar ve sayılar büyüdükçe olasılıkların da küçüldüğünü anlıyorsunuz. Ve muhtemelen “Hey hadi kızım, gerçekten çok iyi bir iş çıkardın, en iyi insanlardan bazılarıyla çalıştın, Steven Spielberg, Jim Cameron ve Dan Boyle.” Ve bu iyi, her şey yolunda. Sonra en güzel hediye geldi: “Her şey aynı anda her yerde”.

[music starts]

Kapa çeneni lütfen. [Laughter] seni yenebilirim Ve bu ciddi. Çok sıradan bir göçmen, yaşlanan kadın, anne ve kızı gerçekleştirmek için sınavını geçmeye çalışan bu iki aptal, delicesine zeki, harika dahiye, Daniels’a inandığınız için teşekkür ederim A24; En muhteşem Jamie Lee Curtis tarafından oynanan IRS tarafından denetlendi. Seni seviyorum.

Bende ve pek çok insanda derinden yankı uyandıran bu kadını oynama armağanı bana verildi çünkü günün sonunda, hangi evrende olursa olsun, uğruna savaştığı tek şey ailesinin savaştığı aşktı.

Ve Evelyn Wang, Ke Huy Quan – Raymond Wong – olmadan bir hiçti ve Stephanie Hsu olmadan hayatında neşe yoktu. Muhteşem Stephanie Hsu ve sosisli sevgilim Jamie Lee Curtis, yapımcılarım Jonathan Wong’a, her adımda bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim. Menajerim David Unger ve Kit Wong bana inandıkları için. Ve bastığım tüm omuzlar, benden önce gelenler, bana benzeyenler, bu yolculukta benimle yürüyenler de öyle. Bu yüzden bize inandığınız için teşekkür ederiz. Teşekkür ederim. Çok teşekkürler.