Nicola Benedetti bir sonraki yıldız dönüşünü hazırlıyor: festival direktörü

Hasan

Global Mod
Global Mod
Benedetti, örgütün içindeki yapıcı rolü hakkında “Hayatımda çok kez ‘Haydi iki yıl içinde tüm ulus keman çalsın’ sözünü gördüm ve insanlar ‘Bu olduğunda dünyamız düzelecek’ diyor” dedi. , daha geniş eğitim ekosistemi. Birkaç dakika içinde, aşırı idealistlikten tamamen gerçekçiliğe geçti: “Bunu her zaman yaptığım bir pozisyondayım,” dedi, işaret parmaklarını birleştirip bir sismometre iğnesi gibi kıpırdatarak.

Benedetti, özel hayatı ve parmağındaki büyük yüzükle ilgili soruları hemen kapatır. Aksi takdirde, yalnız keman çaldığını gösteren arkadaşça bir sosyallik yayıyor. “Özellikle üniversiteye gitmediğim için solo dünyada yalnız bir dünya var” dedi. “Okuldan 15 yaşında ayrıldım ve 15 ile 23 yaşları arasında, gerçekten güçlü bağlardan bazılarını oluşturduğunuz yerde, temelde tek başımaydım. Bu, zaten oldukça yalnız olan işi biraz daha yalnız hale getirdi.”

Geçen yıl Berlin’de bir yaz günü bir alternatif sunmuştu; Benedetti kendini “çok fazla topluluktan” korudu ve arkadaşlarla dolu bir kasaba yerine oradaki konserine odaklandı. Ve tüm dünyada bulduğu en iyi arkadaş? “Şu kişi,” dedi yüzüğü işaret ederek.

“Ve aile,” diye ekledi hemen. Benedetti eskiden Londra’da yaşıyordu ama şimdi Surrey’de yaşıyor ve bunun destek sistemini güçlendirdiğini söylüyor: “Eve gitmeyi dört gözle bekliyorum ve Londra’dayken yaşadığımı gerçekten hissettiğimi hiç söyleyemem.”

Taşınma, onu çocukluğundan beri ilk kez akrabalarının yakınına getiriyor; Noel için ilk minyatür kemanını alan 1 yaşındaki yeğeni Nico ve 3 yaşındaki yeğeni Sienna ile birlikte kız kardeşi (ve kemancı) Stephanie Benedetti’ye arabayla 15 dakika uzaklıktadır.

Nicola Benedetti için kişisel bağlantıların her şeyden önce geldiği hissediliyor. “Son altı ya da yedi yılda yeniden keşfettim,” dedi, “tek başınıza olsaydınız mutlaka erişemeyeceğiniz, endüstrinin farklı bölümlerinde eğitim ve öğretim dünyası tarafından geliştirilen böyle bir topluluk sanatçı turneye çıkacaktı.”