Rolling Stones yeni bir albümle geri dönüyor: “Hackney Diamonds”

Hasan

Global Mod
Global Mod
Jagger, Rolling Stones’un bir kurum olması fikriyle alay etti. “Bu sadece bir grup” dedi.

Ancak 1975’te gruba katılan gitarist Ronnie Wood, grubun altmış yıllık devamlılığını takdir ediyor. Barselona’daki dairesinden yaptığı bir video röportajında, “Bunca yıldır kurumumu ayakta tutmak benim işim oldu” dedi. “Mick ve Keith arası bozulduğunda onları tekrar bir araya getirmek için elimden geleni yaptım; en azından onları konuşturup motorları tekrar çalıştırdım.”

Albümün adı Londra argosundan geliyor. Hackney, Londra’nın doğusunda, uzun süredir kötü bir üne sahip olan, ancak son zamanlarda daha lüks hale gelen bir bölge. Wood, “Hackney elmaslarının” hırsızlık sırasında kırılan arabaların ön camlarından çıkan cam parçaları olduğunu açıkladı.

Wood, “Albümdeki birçok parçada o patlama var” dedi. “Bu gerçekten doğrudan bir albüm.”

Jagger, Paris’teki video aracılığıyla, arkasındaki duvarda zarif Fransız soylularının tablolarının yer aldığı yeni LP ile grubun “aciliyet duygusunu” yeniden kazandığını söyledi. Elbette Rolling Stones’un uzun süredir üyeleri olan Jagger (80), Richards (79) ve Wood (76) daha da gençleşmiyordu.

Jagger, “Keith’e şunu söyledim: ‘Eğer bir son teslim tarihimiz yoksa bu plağı asla bitiremeyiz'” dedi. “Ben de ‘Son tarih 2023 Sevgililer Günü’ dedim. Sonra dışarı çıkıp bir tur yaparız.’ Bunu daha önce yapmamız gerekiyordu. Biliyorsun, bir tur rezervasyonun olduğu için Ana Caddede Sürgün’ü bitirmen gerekiyor.”

Stones, yeni albümleri olmasa bile 2010’larda ve 2020’lerde turneye çıkmaya devam etti. Grup ara sıra şarkılar üzerinde çalışmaya başlamak için stüdyoya gidiyordu ama hiçbir zaman onları bitirmeyi başaramadı. Bu arada Jagger ve Richards, çeşitli aşamalarda ayrı ayrı yazdıkları yeni materyallerden oluşan bir birikim oluşturmuşlardı ancak grubun kolektif çalışmasını bekliyorlardı.