Şimdi dinlemeniz gereken 9 yeni şarkı

Hasan

Global Mod
Global Mod
Sevgili dinleyiciler,

Geri dönmek güzel! Geçen hafta küçük bir tatile çıktım ve zamanımın çoğunu kitap okuyarak, çok iyi huylu bir çocuğa bakarak ve New York Film Festivali’nde birkaç film izleyerek geçirdim.* Ama şimdi yeniden şarj oldum ve yeni müzikle ilgili her şeye kapıldım. özlediğim şey ve tabii ki bunu sizinle paylaşmaya hazırım.

Bugünkü teklifimiz, en son yeni müzik çalma listelerimizden (örneğin sanatçılardan) öne çıkanların bir derlemesidir. yuvarlanan taşlar Ve Maren Morris), ayrıca tatilde olmasaydım geçen hafta çalma listesine koyacağım birkaç şarkı (bunlardan biri) Earl kazakile olan işbirlikleri kimyager; Remi Kurtbir oyunun cesur yeniden yapımıdır Paramore Şarkı). İçinde tanıdık isimler olsa da umarım yeni isimlere de kulaklarınızı açar.

Ayrıca! Sonbaharın en iyi şarkı listesi önerilerini bana göndermek için hâlâ birkaç gününüz var. Hangi şarkı sana düşme hissi veriyor? Bana burada söyle. Cevabınızı yaklaşan bir amplifikatör etkinliğinde kullanabiliriz.

Spotify’da okurken dinleyin.

1. Atka: “Lenny”

Almanya doğumlu, Londralı müzisyen Atka’yı (nam-ı diğer Sarah Neumann) duymadıysanız bu tamamen anlaşılabilir bir durum: Bu sürükleyici single, onun piyasaya çıktığı yalnızca ikinci single. Ancak yaklaşan ilk EP’si Eye Against the Ashen Sky’da yer alacak olan “Lenny” gerçek bir arama kartı. Neumann, özellikle canlı bir görüntüyle başlayan bir dizi çağrıştırıcı şarkı sözü söylerken, endüstriyel sesler çınlıyor ve birdenbire sürükleyici bir melodiye dönüşüyor: “Erkekler odanın diğer ucuna tanrılar gibi taş atıyor.” (YouTube’da dinleyin)

2. Maren Morris: “Ağaç”

Maren Morris yeni şarkısı “The Tree”de “Köklerdeki çürüme, sorunun köküdür” diyor. “Ama sen beni suçlamak istiyorsun.” Uzun zamandır country müzik camiasının açık sözlü bir eleştirmeniydi – bkz: son zamanlarda Haber’ın Popcast (Deluxe) programına çıkması – ve bazı açılardan “The Tree” onun Ayrılığı olabilir. Nashville’li şarkı okunabilir. Ancak şarkı, bir ilişkinin sonu için meydan okuyan bir marş olarak da aynı derecede işe yarıyor, çünkü Morris’in etkileyici vokal performansı bıkmış bir kadının görkemli cesaretini çağrıştırıyor. (YouTube’da dinleyin)

3. Pembe Panter: “Sivrisinek”

İngiliz pop şarkıcısı PinkPantheress, ani ekşi notalarla şekerli-tatlı melodiler yapıyor. Son single’ı “Mosquito”, kabus gibi bir itirafla noktalanan çırpınan bir hayaldir: “Az önce bir rüya gördüm, ölmüştüm ve umurumdaydı çünkü sen beni aldın.” (YouTube’da dinle)

4. Earl Kazak ve Simyacı: “Vin Skully”

Rapçi Earl Sweat kendine özgü akışını devreye soktuğunda, sanki kelimeler ağzından damlıyormuş gibi dili sertleştirmeyi başarıyor. Yapımcı The Alchemist’le ortaklaşa hazırlanan Voir Dire albümündeki bu parçada hiç çaba harcamadan ustalık gösteriyor; Ve evet, Los Angeles Dodgers’ın eski büyük yayıncısı Vin Scully’den bir örnek içeriyor. (MLB ekibinin şu anda onun onayına ihtiyacı olabilir.) (YouTube’dan dinleyin)

5. Becky G ve Chiquis: “Cuidadito”

Stil açısından çevik pop sanatçısı Becky G, son albümü Esquinas’ta özellikle şarkıcı Chiquis (saygıdeğer Jenni Rivera’nın kızı) ile yaptığı bu eğlenceli düette bölgesel Meksika seslerine yöneliyor. İkili, kocalarına hile yapmaya cesaret etmeleri halinde tam olarak ne bekleyeceklerini bildirerek ateşli ayetler paylaşıyor. (YouTube’da dinleyin)

6. Holly Humberstone: “Odanıza”

Günlerdir bu aklımdaydı. İngiliz şarkıcı-söz yazarı Holly Humberstone’un bu Cuma çıkan ilk albümü Paint My Bedroom Black’den “Into Your Room”, Humberstone’un sevimli, konuşkan lirizmiyle kişiselleştirilmiş karamsar, heyecan verici bir synth-pop parçası. Takıntısının nesnesine yalvararak “Sen bu evrenin merkezisin” diye şarkı söylüyor. “Üzgünüm [expletive] “Bu seninle ilgili.” (YouTube’da dinle)

7. Paramore ve Remi Wolf: “Önce Sen (Yanıt: Remi Wolf)”

Bu yılın başlarında, rock grubu Paramore öfkeli, budaklı altıncı albümleri This Is Why’ı yayınladı. Yakın zamanda yayımlanan remiks albümü Re: This Is Why için Paramore, aralarında Wet Leg, Julien Baker ve Panda Bear’ın da bulunduğu eklektik bir grup sanatçıdan albümü parça parça yeniden düzenlemelerini istedi. Her ne kadar avangart-pop provokatörü Remi Wolf’un önderlik ettiği “Önce Sen”in bu heyecan verici yeniden yorumu açık bir vurgu olsa da, genel olarak ilgi çekici ve başarılı bir deney. (YouTube’da dinleyin)

8. Stevie Wonder ve Lady Gaga’yla Rolling Stones: “Cennetin Tatlı Sesleri”

2012 yılında Lady Gaga, “Gimme Shelter” şarkısının canlı versiyonunda vokal yapmak üzere Rolling Stones’a sahneye katıldı. Stones’un yakında çıkacak albümü “Hackney Diamonds”ın blueslu, havai fişek benzeri doruk noktası “Sweet Sounds of Heaven” bu performansın kaldığı yerden devam edecek gibi görünüyor. Duygulu ve telaşsız Mick Jagger, bu parçada klavyede Stevie Wonder’ın da yer aldığı grubunu yerden çok uzaklara kadar yönetirken, Gaga havadar, meleksi bir sesle ona eşlik ederek hediyelerinin başka bir yönünü sergiliyor. etkileyici bir kayıt. (YouTube’da dinleyin)

9. Jenn Şampiyonu: “Jessica”

Zor ama aynı zamanda özgürleştirici bir dinleme deneyimi. Bağımsız grup Carissa’s Wierd’in eski bir üyesi olan ve daha önce S adıyla kayıt yapan Jenn Champion, bu seyrek, akıldan çıkmayan piyano baladında eski bir arkadaşının aşırı dozdan sonra ortaya çıkan tüm duyguları özetliyor. “Seni hala seviyorum” diye şarkı söylüyor, sesi titriyor. “Ama şimdi acıyor.” Bu şarkı ilk dinlediğimde sinirlerimi bozmuştu ve hala sarsıcı gücünden kurtulamıyorum. (YouTube’da dinleyin)

Altında delik olan bir bardağı doldurmayı bitirdim.

Lindsey

* Şu ana kadar NYFF’de gördüğüm en iyi şey mi? “Zavallı şeyler” Sinematik Yunan ucube Yorgos Lanthimos’un son çılgın yolculuğu. Emma Stone başka bir seviyede.

Amplifikatör çalma listesi

Spotify’da dinleyin. Bu oynatma listesini her yeni haber bülteninde güncelliyoruz.

“Şimdi Duymanız Gereken 9 Yeni Şarkı” şarkı listesi.
Parça 1: Atka, “Lenny”
Parça 2: Maren Morris, “Ağaç”
Parça 3: PinkPantheress, “Sivrisinek”
Parça 4: Earl Kazak ve Simyacı, “Vin Skully”
Parça 5: Becky G, Chiquis, “Cuidadito” ile birlikte
Parça 6: Holly Humberstone, “Odanıza”
Parça 7: Paramore ve Remi Wolf, “Önce Sen (Re: Remi Wolf)”
Parça 8: Stevie Wonder ve Lady Gaga ile The Rolling Stones, “Cennetin Tatlı Sesleri”
Parça 9: Jenn Şampiyonu, “Jessica”