UNICEF ve Habitat Derneği, Gençler İçin Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimleri Düzenliyor

Shib

Global Mod
Global Mod
UNICEF ve Habitat Derneği, Gençler İçin Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimleri Düzenliyor UNICEF ve Habitat Derneği birlikte gençlerin blockchain okuryazarlığı konusunda kendilerini geliştirmeleri maksadıyla eğitim düzenliyor. Birincisi 14 Ocak’ta gerçekleşen eğitimi kaçıranlar 18 Ocak’taki eğitime de katılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UNICEF ve Habitat iştirakiyle yürütülen ve Türkiye’de yaşayan 15-24 yaş aralığındaki Türk ve mülteci gençlerin dijital teknolojileri kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında “Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimleri” düzenleniyor. Bu eğitimlerin verilmesinin en değerli sebebi gençlerin dijital maharetlerinin gelişmeninin, girişimcilik ve istihdam süreçlerinde onları destekleyen en kıymetli yapı taşlarından biri olduğu fikri.

Dijital Hünerleri Geliştirme Programı” kapsamında düzenlenecek olan eğitim 18 Ocak 2022 saat 18:00’de gerçekleştirilecek. Kriterleri sağlayan herkes bu fiyatsız eğitimlere başvurabilecek. Eğitim, Zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Eğitim lisanı Türkçe olacaktır lakin hem de Arapça simültane çeviri takviyesi de sağlanacak.

Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimi dersi için müracaatları buradan yapabilirsiniz. 18 Ocak’taki eğitim için son müracaat tarihi 17 Ocak.

Eğitimde Neler Anlatılacak?

Eğitim içeriğinde aşağıdaki mevzu başlıklarının yer alacağı açıklandı.

• Blockchain temelli teknoloji ve bilişim kaynakları,
  • Blockchain altyapısı adaptasyonu,
  • Blockchain altyapısı kullanması (teknoloji ve finans sektörleri),
  • Blockchain altyapısının potansiyel kullanım alanları,
  • Blockchain teknolojisi ve kripto para piyasası hakkında genel bilgilendirme
  • Blockchain ve hukuk