Austin Butler, Oscar adaylığı hakkında: ‘Keşke Lisa Marie şu anda burada olsaydı’

Shib

Global Mod
Global Mod
Baz Luhrmann’ın ateşli biyografik “Elvis” rüyasındaki baş karakterini çekici ve çoğu zaman akıldan çıkmayan tasviriyle Salı günü En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen Austin Butler için son derece duygusal bir ay oldu.

Bundan tam iki hafta önce Butler, Priscilla Presley rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre’yi kabul etti ve Lisa Marie Presley seyircilerin arasına âşık olarak oturdu ve duygulandı. Sadece iki gün sonra, Lisa Marie 54 yaşında öldü.

31 yaşındaki Butler, “Son zamanlarda bir roller coaster yolculuğu oldu – çok fazla zirve ve bu derin hüzün vadileri ve benzeri şeyler var, ancak bunun gibi anlar çok özel ve bu yüzden onları yakalamaya çalışıyorum” dedi. Salı. “Ama Lisa Marie’nin şu anda burada olmasını ve bunun bir parçası olmasını ve bunu kutlamasını dilediğim bir şey var.”

Ölümüyle birlikte proje oyuncu için daha da önemli hale geldi. Onunla paylaştığım her an için kesinlikle çok fazla takdirle doldurdum,” dedi Butler. “Ve onunla yaşadığım türden deneyimlere, çok özel anlara ve bunun gibi hayatımın geri kalanında değer vereceğim şeylere sahip olduğum için ne kadar şanslıydım.”

Ekledi: “Elvis’i o kadar çok sevmeye başladım ki – gerçekten, gerçekten derinden, en iyi arkadaşlarımdan biri veya ailem gibi hissettiği yerde.”

Harry Styles ve Ansel Elgort gibi ev isimlerini geride bırakan, beyaz perdeye nispeten yeni gelen Butler için gıpta ile bakılan rolü üstlenmek birçok yönden göz korkutucuydu. “Merdivenleri yürüyebilmek için bile o kadar çok korkunun üstesinden gelmek zorunda kaldım çünkü bazen bu imkansız bir dağa tırmanmak gibi geliyordu.”

Pandemi nedeniyle üretimi durdurmak gibi bazı şeylerin ters gittiğini hatırlatarak, “derinden ürkütücü” bulduğu şeyin “pek çok yönden ters gitmiş olabileceği” düşüncesiydi.

Sadece başarmış olmak değil, en üst düzeyde tanınmak nasıl bir duygu, bunu gerçeküstü olarak nitelendirdi. “Yani, gerçekten bir rüya gibi hissettiriyor,” dedi. “Böyle anlarda, filmi yapmanın nasıl hissettirdiğini gerçekten düşünmeye çalışıyorum çünkü o kadar çok zaman geçti ki neredeyse uzak bir anı gibi geliyor, anlıyor musunuz?”

Filmin Salı günü aldığı en iyi film de dahil olmak üzere sekiz Oscar adaylığına selam vererek, “Herkesle çok gurur duyuyorum,” diye devam etti.

Butler’ın Altın Küre’deki kabul konuşmasının ardından, sosyal medya, kesinlikle derin bir sesi olan aktörün artık çaldığı gerçek rock’çı gibi ses çıkardığını söyleyerek övgüler yağdırdı ve çekimlerden bu yana aksanının değişip değişmediği sorularını gündeme getirdi. Telefonda Elvis-y tarzında derin bir nefes aldı, ama Globes’daki kadar Elvis-y değildi. “Kendi sesimde duyamadığım şeylerden biri bu,” dedi kıkırdayarak.

Seslendirme çalışmaları ve diğer projeler sayesinde üslubunun zamanla derinleştiğini sözlerine ekledi. “Sanki uzun süre başka ülkelerde yaşayan ve sonra geri dönen ve içlerine biraz aksan sızan arkadaşlarım var gibi” dedi. “Ben de böyle düşünüyorum ve hiç beklemediğin anlarda ağzından kayıp gidiyor.”

Filmin – kendilerini rock yıldızına önceki nesiller kadar yakın hissetmeyen – genç nesilleri Elvis fenomeniyle tanıştırmasına nasıl yardımcı olduğu konusunda Butler, bu köprüyü kurmayı “inanılmaz derecede dokunaklı” bulduğunu söyledi: ” bu şekilde onun mirasının bir parçası olun.”