“Breaking”, “Şükran Günü” ve diğer yayın içerikleri

Shib

Global Mod
Global Mod
“Benim adım David Lowery ve The Green Knight'ı uyarlayıp yönettim. Bu, Dev Patel'in canlandırdığı, henüz Sör Gawain olmayan – henüz bir şövalye olmayan – Sör Gawain'in, kırsal kesimde terk edilmiş bir kulübe olduğuna inandığı yerde dinlenmek için durduğu ve burada bir başkasının yaşadığını keşfettiği bir sahne. St. Winifred adlı hayalet. St Winifred, Galler tarihi ve Katolik inancında gerçek bir şahsiyettir. O, rahibe olmaya karar verdiğinde hayranı tarafından kafası kesilen bir yedinci yüzyıl şehidi. Ve başı bir pınara atıldı. Ancak daha sonra bir aziz geldi, kafasını pınardan çıkarıp vücuduna bağladı ve o da hayata döndü. Ve o zamandan beri Galler'de Holyhead veya Holywell olarak bilinen bu bahar, iyileştirici güçleriyle tanınıyor. Ve hala ziyaret edebileceğiniz bir yer. Ve insanlar -müminler- oraya giderler. Turistler oraya gidiyor. İşletmeye açıktır. Ve Sir Gawain ve Yeşil Şövalye'nin orijinal metninde de bahsediliyor. Wirrel'in vahşi doğasındaki toprakları geri alana kadar geçitleri geçerek Kutsal Baş'a doğru dağ eteklerinden geçtiğini söyleyen bir satır var. Ve bu şiirdeki sadece bir satır ama şiirin kendisi büyük ölçüde Gal ikonografisine ve coğrafyasına dayanıyor. Araştırmamda Aziz Winifred efsanesine rastladım ve bunu filmin içine dahil etmeden duramadım. Film Galler'de değil İrlanda'da çekildi. Her ne kadar filmi yerinde çekmiş olsak da, eski bir Hammer korku filmi gibi görünmesini ve belli bir ses ortamına sahip olmasını istedik.” “İşte.” “Neyi arıyorum?” “Kafamı.” “Bu bulduğumuz gerçek bir tatil evi. Daha sonra yapım tasarımcımız Jade Healy, bunun Galler'deki orijinal St. Winifred's Cottage'a mümkün olduğunca yakın olmasını sağladı. Sonra da onun önüne kendi kuyumuzu kazdık, o da hâlâ orada olabilir veya olmayabilir. Aslında bilmiyorum. Winifred'i Erin Kellyman canlandırıyor ve onu ilk kez Han Solo'nun Solo Story filminde gördüm. Ve onun çok etkileyici olduğunu düşündüm. Ve bir noktada onunla çalışmak istediğimi hemen anladım. Bu filmi yazarken bu rol çok çabuk aklıma geldi. Ve şans eseri evet dedi. Harika biri.” “Bu bey benimle yatmak istedi. Onunla savaştım ama gece geri geldi ve kapımı kırdı. Kaçmaya çalıştım ama kafamı kesti.” “Bütün bunlara sahibiz.” bir gecede çekildi. Sette yaptığımız birkaç gece çekiminden biriydi ve her şeyin mükemmel gittiği ender anlardan biriydi. Hava mükemmeldi. Çok soğuk değildi. Hava sakindi. Sis “Orada öylece asılı kaldı. Gerçekten çok büyülüydü.” “Sadece kafama ihtiyacım var.” “Orada bulunan tüm ürkütücü şeylerin çok pratik olmasını istedik. Dev'e doğru süzüldüğünde sadece bir tekerlekli sandalyenin üzerinde duruyor. Yine, tüm sekansın çok eski moda bir korku filmi gibi hissettirmesini istedik. Dev'in bu yolculukta kazandığı riskler burada neler oluyor? Zaten çok yüksekler. Kelimenin tam anlamıyla kendi ölümüne doğru gidiyor. Yani her karşılaşma yolculuğunda sahip olduğu daha çok bir ivme var. Burada tehlikede olan pek bir şey yok. Çok daha hassastırlar. Ve burada Winifred'le olan bu konuşmada olan şey şu ki, Winifred onu dürüstlüğe, nezakete, şövalyeliğe doğru itiyor. Ve Gawain versiyonumuzun nereye gitmesi gerektiğini göstermek için Winifred efsanesinin bağlamını kullanıyoruz. Bu sekans, bir karakterin büyülü bir gölete sürüklendiği Ewoks'un TV filmi “Cesaret Karavanı”ndan esinlenmiştir. Bu beni çocukken korkuttu ve doğrudan nedeni de bu. Başlangıçta çok daha büyük bir su altı çekimi planlamıştık ama şimdi fark ettim ki su altında bir şeyi çekmenin yarım günden çok daha fazla zaman aldığını görüyorum. Ve sanırım burada gördüğünüz şey, bir zamanlar Teksas'ta çektiğimiz bazı minyatür çalışmalarla birleştirdiğimiz kullanışlı görüntülerin neredeyse tamamı. Ve minyatür, A Ghost Story'de Casey'nin müsait olmadığı zamanlarda hayalet kostümünü giyen David Pink tarafından yapıldı. Ve burada gördüğünüz kozmik şeyleri gerçekten istedik; Dev o göletten çıktığında dünya görüşünün değişmesini istedik. Bu filmde karşılaştığı her karşılaşma onu değiştiriyor ve ölüme yaklaştırıyor. Ve burada kozmik olana değiniyor. Yıldız efektleri biraz tuhaf geliyorsa bunun nedeni onları YouTube eğitimlerini kullanarak kendim yapmış olmamdır.”