Buket Aydın Kimdir

AdamGibi

Member
Buket Aydın Kimdir Sunucu Buket Aydın’ın hayatı ve biyografisi hakkında doğru bilgiler burada yer alıyor. Spiker Buket Aydın’a Dair Önemli Hayat Bilgileri Haber spikeri ve sunucu Buket Aydın, 10 Ocak 1985 tarihinde Bursa ilinde hayata gelmiştir. Başarılı haber spikeri Buket Aydın, burslu bir şekilde girdiği İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nü başarılı bir şekilde bitirerek mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ünlü şair Attila İlhan’ın şiirlerinin üzerine gerçekleştiren spiker Buket Aydın, eğitim yılları sonrasında Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim aldı ve iyi bir derece başarısı göstererek mezun olmayı bildi. KanalTürk’te İlk Ekran Tecrübesi Spikerliğe dair eğitim alması sonrasında 1 sene kadar özel bir radyo kuruluşunda görev yapan güzel spiker Buket Aydın, Kanaltürk kanalında ilk defa izleyicilerin karşısına çıktı. Burada spor bültenleri sunarak, kariyerine başlamış oldu. Güzel spiker Buket Aydın, bu macerasının sonrasında aynı kanalda Hafta Sonu Ana Haber programını sunma görevini üstlendi. Trt’de de Çalıştı Kanaltürk ekranlarından ayrılan sunucu Buket Aydın, TRT’ye transfer oldu. TRT’de ekranlara farklı programların sunuculuğunu üstlenerek çıktı. 2011 yılının Nisan ayında sunucu Buket Aydın o zaman diliminde tekrar yapılanma yaşayan NTV ile anlaşma sağladı ve burada haber kuşaklarını sunma görevini gerçekleştirdi. Ntv’den Sonra Kanal D 2013 senesinde Türkiye’nin başarılı iş adamlarından biri olan Erce Baykal ile nikah masasına oturan başarılı sunucu, NTV macerasının sona ermesiyle beraber 2018 yılının Nisan ayı içerisinde Kanal D’ye transfer oldu. Burada Kanal D Ana Haber programının sunuculuğunu üstlendi. Yakın Zamanda Görevinden Ayrıldı 9 Mayıs 2020 tarihinde ise sosyal medya hesapları aracılığıyla gerçekleştirdiği resmi açıklamayla beraber Kanal D Haber Daire Başkanlığı ve Ana Haber Bülteni sunuculuk görevinden istifa edip ayrıldığını ifade etti. Son olarak 40 adlı bir programın sunuculuğunu üstlendiği bilinmektedir. İzleyiciler tarafından takip edilen sunucu ve haber spikeri Buket Aydın, programları sunduğu esnada tercih ettiği kıyafetleriyle beğeni topluyor. Programında konuk ettiği kişilerle empati yapması olumlu yönde eleştiriler almasını sağlıyor.
Alıntıdır