Dogecoin Kurucusu, DOGE Kodunun Birçok Kısmını Kimin Yazdığını deklare etti

Shib

Global Mod
Global Mod
Dogecoin Kurucusu, DOGE Kodunun Birçok Kısmını Kimin Yazdığını deklare etti Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu.

Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin kodunun birçoklarını kimin yazdığı hakkında latife yaptı: Bitcoin geliştiricileri.

Q: who wrote most of the dogecoin code?

A: bitcoin devs

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) May 31, 2022

Markus ayrıyeten açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Onlar (Bitcoin geliştiricileri) direkt Dogecoin yapmadılar, lakin Dogecoin sıklıkla Bitcoin kodudur.”

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu. Dogecoin, Shiba Inu’yu (Japon bir köpek türü) tasvir eden tanınan bir göğüs üzerine latife olarak oluşturulmuş bir Proof of Work kripto para ünitesidir.

Markus’un bu kelamları Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer’a yönelik eleştirisini yoğunlaştırmasıyla geldi.

And Palmer always forgets to mention that he never wrote a single line of Dogecoin code …

— Elon Musk (@elonmusk) May 31, 2022

Musk, “Palmer her vakit tek bir Dogecoin kodu satırı dahi yazmadığını söylemeyi unutuyor” diye yazdı. Palmer, katkılarına bir Github sayfasıyla atıfta bulunan artık silinmiş bir tweet ile karşılık verdi. Kurucu ortaklardan biri olan Billy Markus, yükselen hisleri sakinleştirmeye çalışırken, aslında bir latife olması gereken projeye ne kendisinin ne de Palmer’ın fazla katkıda bulunmadığını tweetledi.

Markus esprili bir biçimde, şunu söylemiş oldu:

“Bizden daha sonrakiler, kod tabanında Jackson’dan yahut benim yaptığımdan daha fazlasını yaptı. Sanırım 20 satırlık kod yazdım ve gerisini kopyaladım.”