Halle Bailey, Küçük Deniz Kızı’nda bir sıçrama yapıyor

Hasan

Global Mod
Global Mod
Müzisyen bir ailede doğdu. OutKast, Jill Scott ve Musiq Soulchild, Atlanta’daki evinde yankılandı ve Nina Simone ve Billie Holiday gibi caz sanatçılarına ilgi duydu. Şimdi 24 yaşında olan Halle ve Chloe Bailey, dinleyen herkes için şehrin dört bir yanında performans sergiledi. “Sizin için şarkı söyleyebilir miyiz?” So So Def plak yöneticisi Jermaine Dupri’ye sorduğunu hatırladı – ve kısa süre sonra yerel yapımcılar isimlerini öğrendi. Klasik R&B parçalarının cover’larını internette yayınladılar ve Beyoncé’nin “Best Thing I Never Have” yorumu viral olduğunda, onları Parkwood Entertainment etiketiyle imzalamaya devam eden yıldızın kendisi tarafından keşfedildi.

Beyoncé’nin kanatları altındaki dahiler olarak, kız kardeşler kendi albümlerini yayınladılar ve her biri beş Grammy adaylığı kazandılar. Şarkıcıyı 2016’da Avrupa’daki Formasyon Dünya Turu sırasında desteklediler ve iki yıl sonra On the Run II Turu sırasında performans sergilediler. Gençken uluslararası konserlerde oynamaktan “Siyah” spin-off Adult’ta birlikte oynamaya kadar, nadiren ayrı kalıyorlardı. Ancak 2020’de “The Little Mermaid” filminin çekimleri ile birlikte Halle ablasından ayrıldı. Yine de, Chloe’nin desteği eziciydi.

Halle, “Birden çok yönden gerçekten cesaret vericiydi, ‘Bu güzel kanatların var ve git, uç’ demeye çalışıyordu” dedi. “Yani en iyi arkadaşımın bana bunları söylemesi gerçekten çok güzel.”

Kendi daireleri olmasına rağmen aynı sitede yaşıyorlar. Halle liderliği kaptığını söylemek için bir telefon aldığında, Chloe kardeşinin yanındaydı ve ikisi de gözyaşlarına boğuldu.

Yönetmen Rob Marshall ve bir diğer Küçük Deniz Kızı yapımcısı John DeLuca, Chloe x Halle’in 2019 Grammy Ödülleri’nde “Where Is the Love” Donny Hathaway ve Roberta Flack’e saygı duruşunda bulunurken performans sergilediğini gördükleri andan itibaren gözleri Bailey’deydi.

Marshall bir görüntülü görüşme sırasında bana “Melek gibi bir sesi olan bu güzel, doğaüstü genç kızı gördüm ve ‘Vay canına, bu kim?’ dedim.”