Kadınlar ve risk – Hayat – Blog

AdamGibi

Member
Öyle görünüyor ki Alman federal bankası, Frankfurt merkezli efsanevi Bundesbank, bankaların yönetim kurullarında kadınların varlığının etkisine ilişkin bir araştırma yayınlamış ve kadın temsilci sayısı arttıkça risklerin de arttığı sonucuna varmıştır. .

Koşul koşulunu, çalışmanın var olup olmadığı şüpheli olduğu için değil, raporun – doğal olarak Almanca yazılmış – seksen sayfasını gerçekten okuyabildiği (ve ben onlardan biri değilim) için kullandım. Bu nedenle yorum, bağımsız bir okumanın sonucu değil, zaten birinin çevirisi tarafından dolayımlanmıştır.

Ancak: 1994’ten 2010’a kadar Alman bankalarının davranışlarını inceleyen araştırmacılar, yönetim kurullarında ne kadar çok kadın ve genç varsa, risk alma eğiliminin o kadar arttığı ve bunun deneyim eksikliğinden kaynaklandığı sonucuna vardılar. Böylece, kadınların daha sakin bir yönetimi garanti edeceği ve bu günlerin geleceğimiz için en iyi sigorta olacağı klişesini yıkmak.

Doğru olsa bile bir gözlem geliyor insanın aklına: Sizce bankalar bundan daha kötü yönetilebilir mi? Bana zor geliyor… Ve sonuçta hataların ve saçmalıkların arkasında nihayet kadınların da olduğunu düşünmek beni tatmin ediyor. Her zaman değil, sadece o zavallı adamlar.

1 | 2 Yorum »