Kendrick Lamar ve Drake bifteğinin açıklaması

Hasan

Global Mod
Global Mod
Sorulduğunda, iki rapçi birbirlerinin becerilerine olan hayranlıklarını ifade etme eğilimindeydiler, ancak yıllar boyunca her zaman makul bir inkar edilebilirlik ve bir rekabet ruhuyla şiirlerde incelikli kazılar alışverişinde bulunmuşlar gibi görünüyordu, bu da bir tür soğuk hip-hop -Savaş öncülüğünde ortaya çıktı. .

İşlerin nükleer hale geldiği hafta

Lamar'ın ilk hedefe yönelik tepkisi “Euphoria” altı dakikadan uzun sürdü ve geçen Salı sabahı yayımlandı. Tırmanış sırasında sıcaklığın arttığı üç bölümde Drake'i devam etmemesi konusunda uyardı ve şaka yollu bir şekilde işlerin hala dostane olduğu konusunda ısrar etti. Lamar, “Senin usta bir manipülatör olduğunu ve aynı zamanda yalancı olmayı alışkanlık haline getirdiğini biliyorum,” dedi. “Ama benim hakkımda yalan söyleme, ben de senin hakkında gerçekleri söylemeyeceğim.”

Toronto'da doğup büyüyen çift ırklı Drake'i Siyah Amerikalı mirasını taklit etmek ve ona kurnazca hakaret etmekle suçladı. Lamar, “Yürüyüşünden, konuşma tarzından, giyinme tarzından nefret ediyorum” dedi. “Muhalifleri gizlice tanıtma şeklinizden nefret ediyorum. Eğer kaçarsam bu doğrudan olmayacak.” Ve Drake'in bir baba olarak duruşunu sorguladı: “Ona ahlakı, dürüstlüğü, disiplini/dinlemeyi öğret dostum, sen bu konularda hiçbir şey bilmiyorsun.”

Günler sonra Lamar, hem Drake'in Meek Mill'le 2015'teki performansındaki muhalif “Back to Back” taktiğini hem de Drake'in Timestamp kolza tohumu serisine tanıdık bir şarkı adı yapısını ödünç alan “6:16 in LA” adlı yalnızca Instagram'da kullanılabilen bir parçayı takip etti. . Lamar, kısmen Swift'in ana işbirlikçisi Jack Antonoff tarafından yönetilen psikolojik savaşı tercih etti ve Drake'in operasyonunda bir köstebeği olduğunu ve rakibinin muhalefet araştırmasından haberdar olduğunu ima etti.

“Sahte kabadayı, zorbalardan nefret ediyorum, berbat bir insan olmalısın” diye rap yaptı. “Takımınızdaki herkes bunu hak ettiğinizi fısıldıyor.”

O gece, Drake'in “Family Matters” şarkısı kişiselleşmek için kendi gerekçesiyle başladı: “Benim tohumumdan bahsettin, şimdi babasıyla ilgilen/Kötüye gitmeliyim, kötüye gitmeliyim” – Lamar'ın babalığını benimsemeden önce ve bir erkek olarak ortaya çıktı. dayanılmaz bir detay. Drake, “Kraliçenizi yendiğiniz gerçeğiyle başa çıkmak için bir kriz yönetimi ekibi tuttunuz,” diye konuştu. “Boyadığınız resim göründüğü gibi değil / ölüsünüz.”