Los Angeles'taki plak koleksiyonumdan 7 şarkı

Hasan

Global Mod
Global Mod
▶
Dinlemek Spotify, Apple Müzik veya YouTube

3. Sahtekarlar: “Sevgi Mesajı”

Koleksiyonuma eklemekten mutluluk duyduğum 1981 tarihli Pretenders II, grubun orijinal kadrosunu içeren son Pretenders albümü; Gitarist James Honeyman-Scott ve basçı Pete Farndon önümüzdeki iki yıl içinde uyuşturucuya bağlı nedenlerden öleceklerdi. Ufuktaki bu trajedilerle birlikte, tüm grubun eski bir trenin sallanan ritmine göre hareket ettiğini gösteren bu alaycı single'da ifade edilen “Pretenders II”, orijinal grubun özel kimyasının ve ruhunun kalıcı bir belgesidir.

▶

4. Sam Cooke ve Ruh Karıştırıcılar: “İsa Sorunlarımı Giderdi”

İşte fiyatına değecek bir kör satın alma: 1956'da pop kariyerine başlamadan önce, 1950'lerin başında genç Sam Cooke'un liderliğini yaptığı gospel grubu Soul Stirrers'tan öne çıkanlar koleksiyonu. Bu LP, “Vadideki Barış” gibi bazı standartları içeriyor, ancak aynı zamanda bu etkileyici, derinden etkileyici parça da dahil olmak üzere Cooke tarafından yazılan birkaç orijinali de içeriyor. Bu ses, tüm ışıltılı dokunaklılığı ve zor kazanılmış umuduyla tamamen biçimlendirilmiş ve anında tanınabilir, hatta Cooke dünyevi aşktan ziyade manevi aşk hakkında şarkı söylerken bile: “Rahatlığın olduğunu biliyorum” diye şarkı söylüyor, “sen olduğun sürece.” Orası.” ” .”

▶

5. Split Enz: “Sızdıran bir teknede altı ay”

Tamam, bu biraz dolandırıcılık. ben … idim hevesli 1982 Avustralya yeni dalga müzikali Starstruck'ın (çok sevdiğim ve kesinlikle tavsiye ettiğim kesinlikle çılgın bir kült film) orijinal film müziğinin bozulmamış bir kopyasını arıyordum ve daha sonra şarkılarından hiçbirinin yayın hizmetlerinde bulunmadığını öğrendiğimde aynı derecede dehşete düştüm. ABD'de olduğundan bunları burada sizinle paylaşamam. (Ancak YouTube'a bakarsanız bazılarını bulabilirsiniz.) “Starstruck”taki müziğin çoğu, o zamanlar Split Enz'de yaşayan ve daha sonra ona katılan Yeni Zelandalı şarkıcı-söz yazarı Tim Finn tarafından yazılmıştı. kardeşi Neil. Burada “Starstruck” parçası yerine Finn'in en büyük şarkılarından biri olan ve tesadüfen filmle aynı yıl piyasaya sürülen “Split Enz” şarkısını duyabilirsiniz.

▶

6. Sahtekarlar: “Paketleyin”

Pretenders II'den bir şarkı eklemek zorunda kaldım – keşke Chrissie Hynde'nin sanki ciddiymiş gibi bağırdığını duyabilseydiniz: “Sen bu dünyanın en kötüsüsün!”

▶

7. Bryan Ferry: “Ayakkabılarımla Bir Mil Yürüyün”

Son olarak bir itiraf: New York'a döndüğümde ve yeni plaklarımı alfabetik olarak düzenlenmiş evlerinde saklamaya başladığımda, Bryan Ferry'nin Another Place, Another Time kitabının bir kopyasına zaten sahip olduğumu fark ettim. Hata! İki kere aldığım kadar güzel bir albüm mü? Eğer arkadaşlarımdan herhangi biri bu çok eğlenceli ve eşsiz derecede zarif plağın ücretsiz bir kopyasını isterse beni nerede bulacağınızı biliyorsunuz.

▶