Parterre Box Opera blog yaratıcısı James Jordan 69 yaşında öldü

Hasan

Global Mod
Global Mod
Bay Jordan ilk başta derginin kopyalarını Lincoln Center yakınındaki Tower Records Store’da ve Met’te dağıttı; bunları lobideki raflara broşürler halinde koydu ve banyo kabinlerine bıraktı. Bir keresinde “Salome” gösterisi öncesinde rafları doldururken yakalandığında güvenlik görevlileri tarafından tiyatrodan dışarı atılmıştı.

Bu şiddetli yeraltı ruhu o zamana yakışıyordu. Uzun süredir yazar olan Richard Lynn, 2018’de Haberler’a şunları söyledi: “Eşcinsel topluluğunda AIDS’e karşı mücadele söz konusu olduğunda çok aktivist bir dönemdi.” “Ve Parterre Box’ı bu daha büyük kültürel eğilimin bir parçası olarak görüyorum. ” Saldırgan, çatışmacı veya kızgın olmaktan korkmuyordu. Tedavi edici buldum.”

James Glen Jordan, 6 Ağustos 1954’te Opelousas, Louisiana’da doğdu. Babası Billy Wayne Jorden, Louisiana Eyaleti Karayolları Departmanında çalışıyordu ve annesi Glenora (Jory) Jorden aynı zamanda bir lise öğretmeni, yerel bir tiyatro yönetmeni ve oyuncuydu. (Arkasında iki erkek kardeş, John ve Justin Jordan’ı bırakır.)

Bay Jorden’in operada mütevazi bir başlangıcı vardı; ergenlik çağında yetenekli ve yetenekli bir programda yer aldığında Gilbert ve Sullivan’ın “HMS Pinafore” prodüksiyonunda kostümler giymişti; ortak tasarımcısı genç Tony Kushner’dı. Bay Jordan’ın annesi sürekli olarak onun “Pinafore” kaydını çalmaktan yorulunca ona “Carmen”i satın aldı ve onun takıntısı genel olarak operaya yöneldi.

1976’da Louisiana Eyalet Üniversitesi’ne giderken Met’i turneye çıkarmak için otostopla Dallas’a gitti ve Puccini’nin üç parçalı “Il Trittico” adlı eserinde soprano Renata Scotto’yu üç başrolde gördü.

Bay Jordan 2009’daki röportajında ”Bu beni değiştirdi” dedi ve şöyle devam etti: “Fırsatların ne olduğunu gördüm. Ve ben aslında bu tarihi, adını Ponchielli’nin “La Gioconda” filmindeki kör anneden alan “La Cieca”nın – onun ağırbaşlı parterre boksör alter egosunun – doğum günü olarak seçiyorum.