SBF, Tutuklanmasının Akabinde Attığı Birinci Tweet’te, Alameda ile İlgili Konuştu

Shib

Global Mod
Global Mod
SBF, Tutuklanmasının Akabinde Attığı Birinci Tweet’te, Alameda ile İlgili Konuştu FTX’in eski CEO’su SBF, Bahamalar’da tutuklanmasının akabinde attığı birinci tweet’te Alameda Research’ten taşınan fonlarla ilgisi olmadığını söylemiş oldu.

Kefaletinin ödenmesinin akabinde hür kalan eski CEO, fonları taşımadığını lisana getirdi.

SBF, Twitter’a Döndü

Cointelegraph tarafınca yayımlanan bir habere karşılık veren SBF, bunlardan sorumlu olmadığını söylemiş oldu:

“Bunların hiç birisi ben değil. Bu fonların hiç birini taşımadım ve taşıyamıyorum. Artık onlara rastgele bir erişimim yok”

None of these are me. I'm not and couldn't be moving any of those funds; I don't have access to them anymore.https://t.co/5Gkin30Ny5

— SBF (@SBF_FTX) December 30, 2022

Zincir üstü datalara göre Alameda Research ile bağlantılı Ethereum cüzdan adresleri, Bitcoin ile swap’lenmedilk evvel Çarşamba günü ETH ve USDT satın alımı gerçekleştirdi. Etherscan’de yer alan süreç datalarına nazaran, Alameda irtibatlı cüzdanların Lido, DOT ve UNI üzere kripto paraları ETH ve USDT karşılığında sattığı görülüyor.

Bankman-Fried, 24 Aralık’ta 250 milyon dolarlık kefalet karşılığında özgür bırakıldı. Prestijini yitiren CEO, kara para aklama, elektronik dolandırıcılık ve menkul değer dolandırıcılığı üzere kabahatler sebebiyle 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklanmıştı

The Wall Street Journal’in kaynaklarına nazaran Bankman-Fried, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek duruşmada sekiz dolandırıcılık suçlamasını da kabul etmeyecek.