“Sosyal Yarar için Hackathon” Aktifliği Başlıyor

Shib

Global Mod
Global Mod
“Sosyal Yarar için Hackathon” Aktifliği Başlıyor Yenibirlider Derneği tarafınca gerçekleştirilen “Sosyal Yarar için Hackathon” aktifliği başlıyor.

Paribu, 10. yılını kutlayan Yenibirlider Derneği’nin yeni aktifliğine dayanak sağlıyor. Ana teması “Yeni kuşak teknolojiler aracılığıyla toplumsal tesir yaratacak fikirler” olan “Sosyal Yarar için Hackathon” aktifliği için müracaatlar başladı.

Paribu İş Birliğiyle Hackathon Aktifliği Başlıyor

Paribu bu doğrultuda, gençleri yeni jenerasyon teknolojiler kullanarak toplumsal yarar yaratmaya davet eden “Sosyal Yarar için Hackathon” etkinliğinde Yenibirlider Derneği ile iş birliği yapıyor.

6-17-18 Eylül 2022’de düzenlenecek aktifliğe, 8–28 Ağustos 2022 tarihleri içinde başvurulabilecek. İştirakçilerin, alanında uzman bireylerin konuşmalarını dinleme, onlardan geri bildirimler alma ve projelerini bir adım ileri taşıma bahtı yakalayacakları “Sosyal Yarar için Hackathon”, ilham verici ve öğretici bir üretim ortamı yaratmayı hedefliyor.

Hackathon’a Kimler Başvurabilir?

16-17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek “Sosyal Yarar için Hackathon”a, üniversitede lisans eğitimine devam eden ve yazılım, tasarım ve idare nazaranvini üstlenecek 3 kişilik takıma sahip gençlerin iştirak sağlayabiliyor.

Katılımcıların, Sürdürülebilir Kalkınma Emelleri içinde yer alan “Yoksulluğa Son”, “Nitelikli Eğitim”, “Temiz Su ve Sanitasyon” başlıklarından en az birine yönelik toplumsal yarar yaratması ve bu faydayı yeni kuşak teknolojiler (Blokzincir, Web 3.0, yapay zeka vb.) aracılığıyla yaratması bekleniyor.

8 Ağustos 2022’de müracaatları açılan aktiflik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.