Sydney Sweeney ve Glen Powell, 'Senden Başka Herkes'in romantik komedi oranlarını nasıl aştığını anlatıyor

Shib

Global Mod
Global Mod
Sydney Sweeney ve Glen Powell geçen yıl romantik komedileri “Senden Başka Kimse”nin tanıtımını yaptıklarında, hayat sanatı taklit ediyor gibiydi: başrol oyuncuları Avustralya'yı gezerken yan yana poz verdiler. Powell'ın dalmış kollarında mutlu bir Sweeney. Sweeney, kırmızı halıda Powell'a özlem dolu bakışlar attı. Çift röportajlarda flört etti ve kıkırdadı.

Powell ve uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı ayrılıp Sweeney, nişanlısı Jonathan Davino (“Senden Başka Kimse” filminin baş yapımcısı) ile nişanlı kaldığında, iki oyuncu arasında ekran dışında yasa dışı bir ilişki olduğuna dair söylentiler yayıldı.

Yıldızlar, spekülasyonun tam da bekledikleri gibi geliştiğini söyledi.

“Romantik bir komedi satmak için ihtiyacınız olan iki şey eğlence ve kimyadır. Powell bir röportajda, “Sydney ve ben birlikte çok eğleniyoruz ve çok kolay bir kimyaya sahibiz” dedi. “Bu, insanların ekrandakileri ekran dışında da istediği anlamına geliyor ve bazen buna biraz eğilmeniz gerekiyor ve bu çok güzel çalıştı. Sydney çok akıllı.”

Kendi şirketi Fifty-Fifty Films aracılığıyla yönetici yapımcı olarak da görev yapan Sweeney, Columbia Pictures filminin manşetlere çıkmayı da içerebilecek pazarlama stratejisiyle yakından ilgilendiğini söyledi.

“Her çağrıda oradaydım. Metin grubu sohbetlerindeydim. “Muhtemelen geceleri Sony pazarlama ve satışındaki herkesi uyanık tuttum çünkü fikir üretmeyi bırakamadım” dedi. “Bu filmi tanıtırken izleyicilerle aktif bir sohbet içinde olduğumuzdan emin olmak istedim çünkü günün sonunda tüm anlatıyı yaratanlar onlardı.”

R dereceli romantizm, sonu kötü biten bir gece geçiren ve ardından Ben'in erkek arkadaşı ile Bea'nin kız kardeşinin evleneceği Avustralya'daki bir düğünde bir araya gelen Bea (Sweeney) ve Ben'in (Powell) hikayesini anlatıyor. Shakespeare'in Much Ado About Nothing adlı eserinden gevşek bir şekilde uyarlanan film, şehvetli replikler, görkemli jestler ve güneşli manzaralarla dolu.

Columbia'nın da dahil olduğu Sony Pictures Motion Picture Group'un başkanı ve CEO'su Tom Rothman, “Yemeğin malzemelerini tam olarak doğru şekilde almalısınız: hikaye, oyuncu kadrosu, film yapımcıları, kimya, son” dedi. Özellikle romantik komedi sahnelemenin “hassas bir iş olduğunu” ekledi. Dolayısıyla eğer bir tane yapıp teatral olarak sahneleyecekseniz, iyi olsa iyi olur.”

Eleştirmenler “Senden Başka Herkes” konusunda ikiye bölündü ve film gişede kansız bir başlangıç yaptı. Film, uzun Noel hafta sonu boyunca 25 milyon dolarlık bir bütçeyle yaklaşık 8 milyon dolar hasılat elde etti ve son çıkan “Aquaman” ve “Wonka”nın ardından beşinci sırada yer aldı.

Yönetmen Will Gluck, “Beklentilerimi düşük tuttum ve geriye dönüp baktığımda yeterince düşük olmadığını gördüm” dedi. “İlk hafta hayal kırıklığı yarattı”

Ancak daha sonra alışılmadık bir şey oldu: “Senden Başka Herkes”in izleyici kitlesi ikinci ve üçüncü haftalarda arttı ve film, kısmen birden fazla gösterime girmesi sayesinde Ocak ayı sonuna kadar her hafta sonu ABD gişelerinde ilk beşte kaldı. genç izleyicilerde. Satışlar yurt dışında da keskin bir şekilde arttı, hatta Hollywood komedilerinin başarılı olması oldukça zor olan İngilizce konuşulmayan pazarlarda bile.

Sony, filmin Şubat ayına kadar ABD sinemalarında gösterilmesine izin verdi ve Sony'nin yayıncıyla yaptığı lisans anlaşmasının bir parçası olarak “Senden Başka Herkes” bu hafta Netflix'te gösterime girdiğinde, romantik komedi dünya çapında 218 milyon dolardan fazla hasılat elde etmiş olacak.

Rothman gişede Sony'nin “uzmanların romantik komedinin öldüğü fikrine hiçbir zaman gerçekten katılmadığını” söylese de stüdyo, gösterimler arasında sinemalarda gösterime girmek üzere yalnızca tek bir düşük bütçeli romantik komedi (“Kırık Kalpler Galerisi”) yayınladı. 2016 ve 2022.

İşte filmin başarısından üç çıkarım:

Oyuncular da kamera dışında katkılarını sundular.

Filmin yolculuğu ciddi anlamda 2022'nin başlarında, “Euphoria” ve “Immaculate” filmlerinin yıldızı Sweeney'nin rol alacağı ve yapımcılığını üstleneceği romantik komedi senaryoları aradığında başladı. O ve yapımcı Jeff Kirschenbaum, o zamanlar en çok “High School Musical: The Musical: The Series”le tanınan senarist Ilana Wolpert'ın yazdığı bir senaryoya rastladılar.

Sweeney senaryo hakkında şunları söyledi: “Ilana'nın Shakespeare'i yaklaşımı o kadar havalı ve moderndi ki sanki 2000'lerin başında romantik bir komedi okuyormuşum gibi hissettim.” “Yağmurda öpülmeyi, senaryoyu okumayı bitirdiğimde aşık olmayı, ağlamayı, gülmeyi ve tüm bu duyguları hissetmeyi sevdim.”

Sweeney, MTV Film ve TV Ödülleri'nde Powell'la tanışmadan önce potansiyel adaylarla aylarca toplantı yaptı ve toplantıyı iki veya üç kişiye kadar daraltmıştı. Kendisiyle yapılan daha sonraki bir video görüşmesinden sonra, o zamanlar “Top Gun: Maverick” filmiyle tanınan aktörün, Ben'i canlandırmak için “tüm niteliklere sahip olduğuna” ikna olduğunu söyledi.

Yıldızlar daha sonra senaryoyu stüdyolara aktarırken yönetmesi ve üzerinde yeniden çalışması için Sony'de “Easy A” ve “Friends With Benefits” gibi çalışmaları bulunan Gluck'a başvurdu. Sony birkaç hafta içinde projeyi kaptı; Sweeney bu başarıyı kısmen süper kahraman filmi “Madame Web”de oynayarak stüdyoyla “harika bir ilişki” geliştirmesine bağladı.

“Sydney doğanın bir gücüdür” diyen Rothman, Sony'nin yeni bir “Barbarella”nın da aralarında bulunduğu gelecekteki projelerde kendisiyle iş birliği yaptığı için şanslı olduğunu da sözlerine ekledi.

Sweeney, “Senden Başka Kimse”yi yayınlamadan önce Sony'ye “inanç sıçraması” yapmasını istediğini ve kendisinin ve Powell'ın müstehcen “ASMR toplama replikleri” diye fısıldadığı viral bir tanıtım klibi yayınlamasını istediğini ve o zamandan bu yana neredeyse 25 milyon kişi tarafından izlendiğini söyledi. kez TikTok'ta görüntülendi. Filmin gösterime girmesinden sonra Sweeney, bir avuç TikTok sinemaseverinin, filmde önemli bir rol oynayan Natasha Bedingfield'ın “Unwriting” şarkısıyla dudak senkronizasyonu yaptığını fark etti ve kliplerini Instagram'da paylaştığı yaklaşık 20 milyon kişiyle paylaşarak bu trendi ateşledi. takipçiler.

Sweeney, Instagram'ın Hikayeler özelliğine atıfta bulunarak, “Bunun gerçekten ilginç olduğunu düşündüm, bu yüzden kaydettim ve paylaştım” dedi. “Bunu bilmeden önce, bunu her gece yapıyordum. Bu bir nevi TikTok trendine dönüştü ve bu gerçekten izleyiciyi oluşturdu.”

Rom-com geçmişi önemlidir.

“Senden Başka Herkes” filminde Bea'nin babasını canlandıran tecrübeli aktör Dermot Mulroney için filmin başarısının bir parçası olmak artık tam bir döngü haline geldi. 1997 yılında, 35 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında yaklaşık 300 milyon dolar hasılat elde eden romantik komedi En İyi Arkadaşımın Düğünü'nde rol aldığında 30'lu yaşlarının başındaydı. Ancak bu hedefle Julia Roberts ve Cameron Diaz'ın sevgisini kazanan Mulroney, hemen ardından çok az seçeneği olduğunu fark etti.

Mulroney, “Popüler bir filmde yer almanın getirdiği satın alma hediyesi için orada oturuyordum ve bunun yerine muhtemelen bir yıl boyunca çalışmadım” dedi. “Bunu posterdeki çok küçük olmama ve pastadaki küçük adama bağladım. Tanrım, eğer beni biraz daha uzun yapsaydınız belki bir iş bulabilirdim diye düşündüm.

Ancak şu anda 60 yaşında olan Mulroney, vizyona girmesinden on yıllar sonra bile filmin hayranlarının kendisine her gün yaklaştığını, bazılarının filmi çocukluğunda büyükanneleriyle birlikte gördüklerini söylediğini söyledi.

“Sen Dışında Herkes”in Sidney'de çekimleri başlamadan önceki gece Gluck, oyuncu kadrosunu bir araya getirerek “En İyi Arkadaşımın Düğünü”nü Sony gösterim odasında izledi. Mulroney onu galasından bu yana ilk kez görüyordu; Daha sonra salona ve özellikle de Powell'a romantik bir komedide başrol oynamanın beklenmedik ağırlığı hakkında konuştu.

Mulroney, “Benim yaptığımı yapmasını istemedim; bu biraz hafif ya da biraz kabarık hissettirebilecek bir şeyin önemini küçümsemekti” dedi. “'Bu filmlerin insanlar için anlamı' dedim Glen'e, 'onlarca yıl sürecek.' Sen gidene kadar sürecek, bir bakıma onun yaptığı diğer harika şeyler belki de işe yaramayacak. Farklı bir emilim şekli var.”

Powell mesajı ciddiye aldı ve aynı zamanda romantik bir komedide aşk konusunu oynamanın daha saçma yönlerini keşfetme şansının da tadını çıkardı.

Powell, “Bazı nedenlerden dolayı, romantik komedideki erkek başrol, ara sıra odanın karşı tarafındaki kıza gülümseyen kara kara düşünen bir erkek modele indirgenmişti” dedi. “Ama eğer erkekseniz ve bir romantik komediyi havalı gösteriyorsanız, bence işi tamamen batırmışsınız demektir.”

Gluck kabul etti. “Büyük prodüksiyon, büyük kaçışlar, büyük anlar ve büyük aşk eylemleriyle büyük bir film gibi hissettirdiğinin bilincindeydik” dedi ve ekledi: “Hayattaki birçok an sevimsiz ve korkutucudur.”

Hollywood'un bu dersleri öğrenmesini beklemeyin.

Gluck, başka bir filmin yeniden şekillendirilmesi konusunda Sweeney ve Powell ile görüştüğünü söyledi. Rothman, stüdyo düzeyinde “resmi hiçbir şeyin” tartışılmadığını söylese de, oyuncuların Tom Hanks ve Meg Ryan'ın ortak filmografisine benzer bağımsız bir romantik komedide yeniden bir araya gelmelerini görmeyi tercih ediyor.

Rothman, “Bu, devam filmini düşünmeyeceğimiz anlamına gelmiyor; elbette düşünürüz” dedi. “Ama bence en sağlıklı fırsat bu ikisiyle başka bir orijinal olabilir.”

Mulroney, kendisinin ve Roberts'ın başka bir romantik komedide yeniden bir araya gelmenin yollarını tartıştıklarını söyledi. “Yeniden Julia'yla birlikte olabilmek için her şeyi verirdim” dedi. “Kesinlikle çalışıyoruz. Herkesin yapabileceği her şeyi yapacağız” dedi.

Yine de Gluck, “Senden Başka Herkes”in başarısının teatral romantik komedilerde yeni bir dalgayı başlatacağından şüpheleniyor. (Universal geçtiğimiz günlerde dördüncü Bridget Jones filminin gelecek yıl doğrudan ABD'deki Peacock'a gideceğini duyurdu.)

Gluck, “Kesin olarak bildiğim bir şey var: Bundan hiçbir şey öğrenemezsiniz” dedi. “Umarım yanılıyorumdur ama altı ay içinde her hafta sonu bir romantik komedi devrimine hazırlanmıyorsunuz. Hala insanların bunun neden işe yaradığını anlamakta biraz tereddüt ettiklerini düşünüyorum.”