Terra’nın Yeni LUNA Tokenı, Binance Listelemesinin Akabinde %40 Yükseldi

Shib

Global Mod
Global Mod
Terra’nın Yeni LUNA Tokenı, Binance Listelemesinin Akabinde %40 Yükseldi Terra’nın yeni tokenı LUNA, Binance listelemesinin akabinde %40’ın üzerinde paha kazandı.

Cumartesi günü başlatılan Terra’nın yeni tokenı LUNA, dün dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance’de listelenmesinin akabinde %40’ı aşkın paha kazandı. CoinMarketCap bilgilerine bakılırsa yayın saati itibariyle 210 milyonluk deveran arzı ile 8.58 dolardan süreç görüyor ve 1.7 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip bulunuyor.

Daha evvel aktadığımız üzere UST ve LUNA’nın yaşadığı büyük çöküşün akabinde Terra topluluğu bir oylama yapmış ve ağı çatallamaya karar vermişti. Oylamanın akabinde çöküşün yaşandığı eski tokena LUNA Classic (LUNC) ismi verildi ve yeni token LUNA tickerıyla geçtiğimiz hafta sonu bir daha başlatıldı. Lansmanın akabinde çöküş yaşanmadan evvel ve daha sonra elinde LUNA ve UST tutan yatırımcılara airdrop planı kapsamında dağıtım yapıldı.

Yeni LUNA tokenını birinci listeleyen kripto varlık alım satım platformları ise KuCoin ve ByBit oldu. LUNA Bybit’te 30 dolara kadar yükseldi.